Нардепи вже запропонували питання для першого всеукраїнського референдуму: що відомо
Народні депутати України від різних політичних сил прокоментували закон "Про всеукраїнський референдум", ухвалений Верховною Радою, і розповіли, про що треба спитати в українців у першу чергу.
Про це пише "Україна 24".
"Я вважаю, треба ставити те питання, яке хвилює людей – це питання війни та миру. Це моя позиція, не позиція фракції, але я вважаю, що людей в першу чергу хвилює питання війни та миру в нашій державі і шляху виходу з цієї ситуації. Над формулюванням питання треба подумати, але я б на референдум виніс певну формулу, яка стала би дороговказом до миру", – заявив нардеп від "Слуги народу" Данило Гетманцев.
Голова партії "Слуга народу", нардеп Олександр Корнієнко вважає, що українцям можна поставити "багато цікавих нагальних питань".
"Я думаю, що нам треба наводити лад з тими питаннями, які з тих чи інших причин не знайдуть зараз у парламенті однієї позиції. Наприклад, скорочення кількості нардепів до 300. Я би це питання продублював на референдумі", – зазначив Корнієнко.
Нардеп від "Батьківщини" Тарас Крулько заявив, що лідер політсили Юлія Тимошенко запропонувала винести на референдум одразу п'ять питань:
"1. Що робити з газом національного видобутку, щоб він народу продавався з націнкою не більше 30%. 2. Висловитися з приводу розпродажу сільськогосподарської землі. 3. Висловитись з приводу розпродажу стратегічної власності. 4. Висловитись з приводу легалізації марихуани. 5. Питання легалізації грального бізнесу".
Нардеп від "Європейської солідарності" Артур Герасимов пояснив, які ключові виклики сьогодні стоять перед людьми та державою.
"А вони такі: як нам подолати пандемію, як захистити людей від зростання тарифів, і давайте не забувати, що в нас іде війна з Росією. На сьогодні пандемія – номер один. Я б поставив питання чітко: чи хочете ви вакцинуватись до вересня?" – заявив Герасимов.
Нагадаємо, Верховна Рада сьогодні підтримала законопроєкт про всеукраїнський референдум, внесений президентом Володимиром Зеленським, який передбачає можливість електронного голосування.