Про це повідомляє Reuters.
Використані кисневі балони, порвані намети, мотузки, зламані сходи, каністри і пластикові упаковки, викинуті альпіністами, засмічують пік заввишки 8 848,86 метра.
Створенням творів мистецтва зі сміття будуть займатися місцеві і зарубіжні художники, стверджує Томмі Густафссон, керівник проєкту і співзасновник Sagarmatha Next Center.
Галерея розташована на висоті 3780 метрів на головній дорозі, що веде до базового табору Евересту. Створені артоб'єкти будуть продані в якості сувенірів, а гроші підуть на збереження регіону.
Також в рамках проєкту кожному туристу будуть пропонувати взяти з собою сумку з одним кілограмом сміття і відвезти її в аеропорт Лукла.
Звідси відходи по повітрю переправлять в Катманду. З огляду на, що тільки у 2019 році сюди на екскурсії приїхали близько 60 000 туристів, альпіністів і гідів, затія цілком реальна.
Фото: ReutersВперше Еверест підкорили у 1953 році. Новозеландець Едмунд Хілларі і непальський провідник Тенцинг Норгей зійшли на гору. На вершині вони зробили фотознімки, закопали в сніг цукерки та маленький хрест.
Японія заявила про непохитну підтримку України в її боротьбі з наслідками війни, включаючи допомогу у… Читати більше
З самого початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну Туреччина зробила рішучий крок, який відіграв ключову… Читати більше
У Китаї прокоментували застосування російською федерацією нової балістичної ракети по Україні, закликаючи всі сторони зберігати… Читати більше
У День пам’яті жертв голодоморів, у Києві відбувся Третій Міжнародний саміт з продовольчої безпеки. Держави-учасниці… Читати більше
У ніч на 24 листопада російські загарбники атакували Україну 73 ударними БпЛА типу Shahed та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.