Про це свідчать дані порталу Iqair, що відслідковує рівень забруднення повітря у режимі реального часу.
Зараз Київ на 16 місці в світовому рейтингу міст по забрудненню. Індекс якості повітря Києва становить 152 при нормі 50. Рівень забруднення повітря у столиці України характеризується як «нездоровий для чутливих груп населення».
При такому рівні атмосферного забруднення людям із захворюваннями дихальної системи радять одягати респіратори, у приміщеннях закривати вікна і включати очищувачі повітря, а також виключити спортивні заняття на відкритому повітрі.
У КМДА пояснюють забруднення повітря у Києві активною роботою котлових систем у приватному секторі у зв'язку з різким зниженням температури.
«Наразі погодні умови сприяють накопиченню шкідливих домішок в атмосферному повітрі. Спостерігається область високого тиску з антициклонічним характером погоди, що характеризується слабким вітром. Дані погодні умови перешкоджають перемішуванню атмосферних шарів повітря та сприяють накопиченню забруднюючих речовин на поверхні землі. У зв'язку з різким зниженням температурних показників мешканці приватних садиб почали активно спалювати тверді побутові відходи, до яких також потрапляє сміття з пластиком, що впливає на забруднення повітря», – зазначив в. о. начальника Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Савченко.
Зокрема, станом на 19 січня спостерігається перевищення гранично допустимих концентрацій продуктів горіння та пилу в Дарницькому районі столиці.
Лабораторія КАРС 19 січня ввечері провела заміри повітря та зафіксувала перевищення показників продуктів горіння, а саме: діоксиду азоту і оксиду вуглецю – у 2 рази. Різкий запах гарі відчувається в різних районах Києва.
Згідно з даними стаціонарних постів Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського за 19 січня, у повітрі Києва відмічено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій діоксиду азоту та діоксиду сірки (продуктів горіння) у 1,5 – 2 рази.
Фахівці нагадують, що робити у випадках задимленості:
Знання — сила! Сьогодні мати уявлення про те, наскільки забруднене повітря, яким ми дихаємо, так само важливо, як знати погоду за вікном. Існує ряд ресурсів, які надають інформацію про рівень забрудненості повітря. Це відкриті джерела, доступні будь-якому бажаючому:
Розроблений українськими волонтерами застосунок “ЄППО” надає інформацію про малопомітні ракети та безпілотники й допомагає Україні… Читати більше
У Львові під час благодійного забігу "Біжу зі Сталевими Левами" на обладнання для 80-ї окремої… Читати більше
У російське військо завербували кілька сотень чоловіків із Ємену, яких потім відправили на війну проти… Читати більше
У сезоні 2024/25 років Україна продовжує демонструвати значний прогрес у галузі експорту замороженої малини, наближаючись… Читати більше
Питання реформування системи територіальних центрів комплектування (ТЦК) стало однією з ключових тем в країні. Однак… Читати більше
В Ірпені Київської області серед ініціатив, створених ветеранами війни, особливе місце займає екостудія "Funny owls",… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.