fbpx
Сьогодні
18:08 18 Січ 2021

У "Слузі народу" пропонують скасувати практику перенесення робочих днів після свят

Народні депутати від "Слуги народу" пропонують заборонити перенесення вихідних і робочих днів на підприємстві, в установі або організації.

Відповідний законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді.

Законопроєкт подали 15 нардепів зі "Слуги народу"

У документі зазначають, щороку Кабінет Міністрів видає відповідні розпорядження про перенесення тих чи інших робочих днів, що є наступними після святкових або неробочих днів, мотивуючи своє рішення створенням сприятливих умов, а також раціональним використанням робочого часу.

Тобто, у випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

"Надмірна кількість перенесень робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами та донорами і назагал формує негативну репутацію бізнес-потенціалу України у світі", – зазначають автори документа в пояснювальній записці.

Також вказано, що перенесення робочих днів призводить до шестиденного робочого тижня, подекуди – двічі на місяць, що є порушенням законодавчих вимог до відпочинку працівника.

"Водночас, перенесення робочих днів подекуди призводить до чотирьох неробочих днів поспіль, що знижує трудову мотивацію, а також негативно впливає на можливість людини адаптуватися до робочого дня, що є наступним за довгими вихідними", – вважають ініціатори законопроєкту.

У Кодексі визначено такі святкові дні: 1 січня – Новий рік; 7 січня і 25 грудня – Різдво Христове; 8 березня – Міжнародний жіночий день; 1 травня – День праці; 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги); 28 червня – День Конституції України; 24 серпня – День незалежності України; 14 жовтня – День захисника України.

Також вихідними є дні релігійних свят: 7 січня і 25 грудня – Різдво Христове; один день (неділя) – Пасха (Великдень); один день (неділя) – Трійця.

Пропонується встановити, що цей закон, у разі його ухвалення, набуде чинності з 1 січня 2022 року.

Наразі документ направлено на розгляд профільного комітету Ради.

Нагадаємо, що за рік в монобільшості Верховної Ради залишилося тільки 211 депутатів. У 2020 році депутатами "Слуги народу" було прийнято лише 16 % законів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: