Про це пише Балканський оглядач.
За словами самого Додіка, іконі 300 років, вона була "знайдена в Луганську", а печатка на самій іконі свідчила про те, що цей витвір релігійного мистецтва належить Радянській Україні.
Відповідаючи на звинувачення у брехні від Дмитра Кулеби, Додік відповів наступне: "Обґрунтовувати звинувачення на основі невірно інтерпретованих статей у ЗМІ, а потім публічно заявляти про неправду та висувати звинувачення – це демонстрація аматорства та відсутності базових знань у галузі права, міжнародних відносин та дипломатії", – наголошується в спеціальній заяві офісу представника сербів в Президії БіГ, який наразі головує в цієї інституції.
Як зазначається в повідомленні, 23 грудня минулого року кабінет глави Президії БіГ звернувся до Посольства України в Сараєво із вимогою надати всю інформацію, яка б підтверджувала твердження про право власності України на ікону.
"Офіс прямо просив Посольство України надати всі юридично обгрунтовані факти та докази, що підтверджують належність ікони Україні, а також усі докази того, що зазначена ікона була відчужена, включаючи інформацію про спосіб відчуження, час, місце та власника", – йдеться в заяві.
Але, як наголошує офіс Додіка, до сьогодні Посольство України не надало запитувану інформацію.
Кабінет сербського члена та голови Президії БіГ закликав міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу "припинити гратися в Twitter-дипломатію" та діяти відповідно до міжнародного права та конвенцій.
Раніше глава президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік на пресконференції у вівторок заявив, що поверне українську ікону, викрадену в Луганську, тим, від кого її отримав, – але не Україні, і знову заявив, що "це сімейна ікона".
Православна ікона українського походження, навколо якої виник скандал, коли сербський член президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік подарував її міністру закордонних справ РФ Сергію Лаврову, повернулась до Боснії. Боснійський посол у Москві заявив, що особисто привіз ікону з Москви і передав її в офіс голови президії Боснії і Герцеговини Мілорада Додіка. Російське МЗС заявило, що повернуло посольству БіГ цю ікону для розслідування її походження за участю Інтерполу.
14 грудня 2020 року стало відомо, що керівник президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік подарував Лаврову стародавню ікону імовірно українського походження.
17 грудня Посольство України в Боснії і Герцеговині направило ноту до МЗС цієї країни з вимогою надати інформацію про походження позолоченої старовинної ікони, подарованої Лаврову.
21 грудня Міністерство культури та інформаційної політики проаналізувало оприлюднене в ЗМІ зображення позначки на цій іконі і з'ясувало її походження. Це печатка Одеської крайової комісії з охорони пам'яток матеріальної культури і природи, створеної в 1926 році при Одеському історико-археологічному музеї.
Дмитро Кулеба 6 січня написав, що Україна продовжує вимагати повернення ікони, а також звинуватив Додіка у брехні.
За час роботи ініціативи «Зерно з України» вдалося врятувати від голоду 20 мільйонів людей, наголосив… Читати більше
Вперше британський журнал Times Higher Education представив Interdisciplinary Science Rankings 2025, де оцінив внесок університетів… Читати більше
На території тимчасово окупованої частини Херсонської області посилилися репресії відносно проукраїнських дітей. Зокрема, так звані… Читати більше
російська федерація розробила цілу систему катувань для полонених. Окремих “спеціалістів” навіть навчають різним видам тортур.… Читати більше
Президент Володимир Зеленський висловив впевненість, що очільник Кремля володимир путін поставив завдання російському військовому командуванню витіснити українські… Читати більше
Офіційний Париж надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.