Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" міністр інфраструктури Владислав Криклій.
"Цей законопроєкт – це про інструмент. Ми, щоб не отримати опір, робимо його необов'язковим, але можливим. Водночас великі міста підтримують цю ідею, тому що вони зможуть проводити конкурси не просто на самі маршрути, які проводять щорічно. Перевізники в занедбаному стані утримують рухоме майно, про кондиціонери, сервісі, валідатори навіть і не йдеться, кожен змагається за те, щоб була максимальна економія та прибуткові маршрути. Водночас коли місто виступає замовником послуги, то воно має право виставляти вимоги, наприклад, про забезпечення маршруту електробусами, щоб вони були кондиційовані, з валідаторами", – розповів міністр.
За словами глави Мінінфраструктури, необхідно переходити на великогабаритні транспортні засоби для перевезень пасажирів.
"Зараз чому так? Маршрутка – найбільш дешевий транспорт для пасажирських перевезень, зрозуміло, що ніхто не хоче вкладати в тролейбуси, електробуси. З іншого боку компанії говорять: як я можу планувати, якщо ви щороку проводите конкурс, сьогодні я надаю послуги, наступного року інші, жоден інвестиційний план цього не витримає. Тому в результаті відсутність сервісу, безпеки, запущений транспорт", – зазначив він.
Криклій також прокоментував норму законопроекту про те, що перевізник буде отримувати гроші за кілометри, а не кількість пасажирів. За його словами, це зробить громадський транспорт більш доступним, в першу чергу – для пільгових категорій.
"У перевізника пропадає бажання напхати, як у казці про рукавичку, більше пасажирів. Місто розраховується за кожен кілометр, у перевізника немає тоді бажання брати наднорму пасажирів, він набирає за кількістю посадкових місць або посадкові плюс стоячі, виходячи з норм безпеки. І ми отримуємо гарну якість і безпеку", – пояснив міністр.
Криклій також запевнив, що контролювати якість перевезень буде просто:
"Містам дається можливість накладення штрафів за невиконання вимог договору та вимог до транспорту. Громадський контроль теж повинен підключатися. Місто виступає гарантом якісної послуги".
Українські Сили оборони атакували окупаційні війська в Курській області на кількох напрямках, що викликало у… Читати більше
Український культурний фонд (УКФ) продовжує розвивати напрямок безбар’єрності в культурному просторі та відкрив нові можливості… Читати більше
У Китаї зафіксовано стрімке зростання кількості респіраторних захворювань, викликаних вірусом HMPV (людським метапневмовірусом). Це призвело… Читати більше
У Торецьку Донецької області тривають інтенсивні бойові дії, а лінія фронту поділила місто на дві… Читати більше
У ніч на 5 січня у п'яти областях російської федерації працювали сили та засоби протиповітряної… Читати більше
У ніч на 5 січня росія запустила по Україні 103 безпілотники. Сили оборони України збили 61… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.