fbpx
Сьогодні
16:32 13 Січ 2021

Уряд схвалив концепцію космічної програми України на 5 років: що вона передбачає

English version here

Кабінет міністрів схвалив концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної програми України на 2021 – 2025 роки.

Відповідне розпорядження уряд прийняв на засіданні 13 січня.

У концепції пропонується вирішити проблеми, які виникають у вітчизняній космічній галузі шляхом:

  1. запровадження сучасного механізму державного регулювання та саморегулювання,
  2. створення та забезпечення розвитку внутрішнього ринку космічних технологій, інформації та послуг,
  3. впровадження передових космічних технологій у цивільний сектор та цивільних технологій у космічну індустрію.

Разом з цим, концепція визначає низку способів реалізації державних інтересів в космічній сфері. Відтак пропонується здійснювати повномасштабну співпрацю з приватним сектором економіки та стимулювати і розширювати міжнародне співробітництво. Зокрема, здійснювати спільні проєкти та розробки в рамках програми Європейського Союзу "Горизонт-Європа", в рамках співпраці з Європейським космічним агентством, NASA та іншими провідними космічними агенціями.

Планується, що в рамках реалізації програми українці отримають доступ до найсучасніших інформаційних технологій. Також за рахунок використання космічної інформації буде підвищено національну безпеку у військовій, політичній, економічній, соціальній, екологічній, науково-технологічній та інформаційній сферах.

Завдяки реалізації програми працівники космічної промисловості будуть забезпечені стабільними замовленнями. Також програма сприятиме створенню 2000 нових високотехнологічних робочих місць. Разом з цим, працівники сільського і лісового господарства та інших галузей економіки отримають можливість використовувати космічні знімки, що сприятиме раціональному землекористуванню. Крім цього, в рамках програми українська молодь зможе приймати участь в реалізації міжнародних науково-освітніх космічних проєктах.

Програма не передбачає запуск ракет-носіїв космічного призначення з території України і таким чином проєкти програми не шкодитимуть екології.

Орієнтовний обсяг фінансування для виконання програми становить приблизно 30 млрд гривень, у тому числі з державного бюджету приблизно 15 млрд гривень.

Щоб реалізувати це розпорядження буде розроблений проєкт закону України "Про затвердження Загальнодержавної цільової наукової технічної програми України на 2021 – 2025 роки".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: