Зеленський запросив Ілона Маска відвідати музей космонавтики імені Корольова
Президент України Володимир Зеленський запросив американського бізнесмена, засновника космічної компанії SpaceX Ілона Маска відвідати музей космонавтики імені Сергія Корольова, розташований у Житомирі.
"Сьогодні день народження великого українського вченого, ракетобудівника і конструктора космічних кораблів Сергія Корольова. Справді, він був одним із найкращих. Хочу запросити його давнього прихильника Ілона Маска в Україну, подивитися Музей космонавтики Сергія Корольова", – написав Зеленський у Twitter, коментуючи повідомлення Маска про спілкування з сім'єю Корольова.
Today is the birthday of the great Ukrainian scientist, rocket engineer and spacecraft designer – Serhiy Korolyov. Indeed, he was one of the very best.
I'd like to invite his longtime fan @elonmusk to #Ukraine, to see The Serhiy Korolyov Museum of Cosmonautics. https://t.co/NyfBw6abdY— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) January 12, 2021
Україна виграла новий батл в Twitter у Росії — ті спробували приписати собі заслуги ракетного інженера Сергія Корольова
Аккаунт Росії в Twitter вирішив відзначити день народження Сергія Корольова, українського радянського вченого, що вважається одним з основоположників практичної космонавтики.
Росіяни вирішили приписати собі заслуги українця, написавши, що Корольова називають батьком польотів в космос і завдяки йому Юрій Гагарін зміг відправитися до зірок, а СРСР — побудувати свої ракети. Пізніше на цей твіт відповів аккаунт України.
Theft alarm 🚨🚨🚨
Genius of rocket & spacecraft engineering Serhiy Korolyov, *who called himself Ukrainian* was
Born: 🇺🇦Zhytomyr
Raised: 🇺🇦Nizhyn & 🇺🇦Kyiv
Studied: 🇺🇦Odesa & 🇺🇦KyivWorked, then *arrested, tortured, and imprisoned for 6 years*: 🇷🇺Moscow, 🇷🇺Kolyma, 🇷🇺Kazan https://t.co/iILDlX1cX3
— Ukraine / Україна (@Ukraine) January 12, 2021
Довідка: Музей космонавтики ім. Корольова відкрився в Житомирі в 1970 році в будинку, в якому конструктор провів своє дитинство. В експозиції представлені особисті речі й документи родини Корольових, зокрема, надані музею матір'ю, дружиною і дочкою конструктора, а також його друзями й колегами. У 1991 році було відкрито другу частину музею – винесено в спеціальну будівлю експозицію "Космос", в якій представлено колекцію зразків космічної техніки, обладнання і спорядження космонавтів, спускний апарат космічного корабля "Союз-27", виставковий зразок космічного корабля "Союз", макети космічних апаратів у натуральну величину і 9 міліграм місячного ґрунту.
Нагадаємо, у серпні 2020 року Зеленський надав статус національного Музею космонавтики ім. Корольова в Житомирі.