За 30 років на планеті знищили 420 млн гектарів лісу. Це більше за усю територію України у 7 разів

За останні три десятиліття темпи зникнення лісів на Землі сповільнилися, та попри це, з 1990 року людство знищило близько 420 млн гектарів лісу. Це у сім разів більше, ніж уся площа України (60,4 млн гектарів).

Про це заявила пресслужба ООН.

За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації (ФАО), більш ніж половина всіх лісів світу припадає на п'ять країн: Російську Федерацію, Бразилію, Канаду, США і Китай. Як повідомляють експерти Всесвітнього фонду дикої природи, наприклад, в Росії залишилося 247 млн ​​га первозданних лісів. Але вони зникають зі швидкістю понад 1,6 млн га на рік, і ці темпи нині стрімко набирають обертів.

Як кажуть в ООН, половина лісових територій сьогодні майже не постраждала від впливу людини, а третина лісів — це незаймані ліси, що не піддавалася наслідкам людської діяльності. Проте зникнення лісів триває, наголошують в Організації.

«Для того, щоб зупинити зникнення лісів і біорізноманіття, нам необхідно переглянути наші методи виробництва і масштаби споживання», — наголошує Генеральний директор ФАО Цюй Дун'юй.

Він закликав зберігати ліси і домагатися відновлення вирубаних насаджень. Зусилля у цьому напрямку вже принесли свої плоди, зазначають в ООН. Так, найбільший приріст охоронюваних лісових територій стався в широколистяних вічнозелених лісах, тобто у тих, що розташовані в тропічних зонах.

Чому це важливо

На ліси припадає основна частина всього наземного біорізноманіття планети: 60 тисяч різних видів рослин і дерев, 80% всіх видів земноводних, 75% видів птахів і 68% видів ссавців. Зникнення лісів призводить до зникнення багатьох диких видів флори та фауни.

Експерти наголошують, що дерева виконують захисні функції: вони запобігають ерозії і втраті ґрунтів та пом'якшують наслідки зміни клімату. До того ж ліси забезпечують людей паливом і продовольством. Для багатьох вони є важливим джерелом доходу.

Сьогодні на ліси припадає понад 86 млн «зелених» робочих місць. З усіх, хто живе за межею бідності, понад 90% виживають завдяки одержуваним від лісу продуктам дикої природи. Тільки в Латинській Америці від стану лісів залежить життя восьми мільйонів людей.

Як повідомлялося, Рівненська та Житомирська області можуть залишитись без лісу менше як через 40 років.

Пошейрити
Опубліковано автором
Богдан Петришин
Теги: Екологія Зміни клімату ООН Світ

Свіжі дописи

  • Новини

Український бал у Відні зібрав 11,5 тисячі євро на реабілітаційний центр в Тернопільській області

У столиці Австрії пройшов Український благодійний бал, на якому зібрали щонайменше 11,5 тис. євро для… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

У США очікують, що вже цього тижня Україна підпише угоду про корисні копалини

Спеціальний посланець Сполучених штатів Стів Віткофф вважає, що цього тижня Вашингтон та Київ мають укласти… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Сирський заявив, що Курська операція не втратила свого значення і через шість місяців та повідомив, що ЗСУ торік вразили 377 важливих об’єктів у рф

Курська операція Сил оборони дозволила перенести повномасштабні бойові дії на територію Росії та змусила противника… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Буданов: росія не може захопити Україну, а тому вдається до ракетних та дронових атак

росіяни не можуть досягнути своєї стратегічної мети захопити Україну, тому вдаються до залякування – ракетних… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Якщо США домовляться з рф без України, успіху не буде: Київ бачить Туреччину серед гарантерів безпеки

Президент Володимир Зеленський заявив, що закінчити війну без України неможливо. Якщо США домовляться з росією… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Вибори у Німеччині: прогнози та дані екзит-полів хто перемагає

На даний час вибори в Німеччині, які ведуть до зміни влади в країні, завершилися. Згідно… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.