Чому варто видалити Telegram зі свого телефону: 5 причин

Напередодні WhatsApp оголосив, що почне передавати дані користувачів корпорації Facebook. Telegram нерідко позиціонує себе як найкраща альтернатива цьому додатку.

Справді Telegram такий гарний чи від нього варто відмовитися — розбирався журналіст Vice Germany Себастьян Майнек.

Telegram — проєкт росіянина Павла Дурова, також відомого як засновника соцмережі "Вконтакте", яка нині йому не належить. Сам Дуров вже шість років не живе в Росії, а штаб-квартира Telegram, число користувачів якої перевалила за 400 млн, розташована в Дубаї.

Telegram часто позиціонує себе як кращу і безпечнішу версію іншого популярного месенджера — WhatsApp. До того ж в Telegram заявляють, що прибуток ніколи не буде їхньою кінцевою метою, а їхній застосунок протистоїть техногігантам і виступає за право користувачів на конфіденційність. Ось тільки з політикою конфіденційності компанії все не так гладко.

Майнек виділив 5 фактів про Telegram, які показують, що цей додаток — не найкраща альтернатива.

Чати не захищені автоматично

Наскрізне шифрування гарантує, що тільки відправник і одержувач повідомлення можуть прочитати його, адже ті, хто спробує перехопити його, побачать рядок безглуздих символів. WhatsApp пропонує цей тип шифрування автоматично для всіх чатів з 2016 року, а Telegram — ні.

Чати Telegram шифруються тільки в тому випадку, якщо користувач активує функцію "Секретний чат" з окремо взятим користувачем. Групи і канали Telegram також за замовчуванням не шифруються. Якщо ви знайшли групу або канал, виконавши пошук за ключовим словом в пошуковій системі додатку, швидше за все, ваше спілкування не є безпечним.

Telegram зберігає повідомлення в "хмарних чатах", які, за словами компанії, можуть бути проаналізовані "автоматичними алгоритмами" для запобігання фішингу або спаму. Але розслідування 2018 року показало, що німецькі поліціянти роками шпигували за повідомленнями груп в Telegram.

Тим часом засновник Павло Дуров продовжує говорити, що конфіденційність є фундаментальним правом. А про суперництво між Telegram і WhatsApp він говорить як про битву добра і зла.

"Більшість інтернет-користувачів як і раніше знаходяться в заручниках у імперії Facebook / WhatsApp / Instagram. Це або ми, або монополія Facebook. Це або свобода і усамітнення, або жадібність і лицемірство", — написав Дуров у блозі 2019 року, що має назву "Чому WhatsApp ніколи не буде безпечним".

На питання про те, чому наскрізне шифрування не є стандартом, в Telegram не відповіли.

У Telegram є доступ до контактів і метаданих користувачів

Перш ніж відправляти будь-кому повідомлення в Telegram, користувачі повинні надати додатку доступ до списку контактів. У WhatsApp так само.

Потім кожен контакт копіюється і зберігається додатком. Тому месенджер може повідомити користувачам про те, що хтось зі списку контактів теж зареєструвався. Це ж дозволяє "правильно показувати імена в повідомленні", як зазначено в політиці конфіденційності.

Але при цьому додаток збирає дані й тих, кого в Telegram немає. Інші програми, такі як Signal, знайшли спосіб збирати ці дані залишаючи їх анонімними. У Telegram не відповіли на питання про те, чому вони не реалізують подібний метод.

Як і WhatsApp, Telegram також збирає метадані, включаючи IP-адресу і тип пристрою, і зберігає їх до року. IP-адреси можна використовувати для відстеження окремих користувачів і навіть їх переміщень.

Це може здатися не таким важливим фактом, але зараз маючи метадані можна зробити чимало. Наприклад, в ЦРУ розповідали, що їхній інструмент машинного навчання під назвою SKYNET проаналізував метадані 55 млн осіб для того, щоб визначатися цілі для ударів з дронів для американських військових. Перш ніж інформацію про це викрив Едвард Сноуден в 2015 році, завдяки цій програмі були вбиті 2,5-4 тисячі осіб в Пакистані.

Telegram став притулком для нацистів і конспірологів

Багато правих екстремістських груп і груп прихильників теорій змови знайшли притулок в Telegram, коли Facebook, Instagram і YouTube вигнали їх.

Через Telegram працюють ті, хто заявляє, що пандемії COVID-19 не існує. Часто прихильники таких ідей також поширюють антисемітські ідеї або є послідовниками QAnon.

Знайти неонацистський контент там також не проблема, до прикладу, така музика вільно циркулює на платформі.

Організація із захисту дітей Jugendschutz раніше проаналізувала 206 матеріалів, які є незаконними в Німеччині, включно з запереченням Голокосту і розпалюванням ненависті, і 89% заявленого контенту виявили саме в Telegram.

Дуров позиціонує себе як великий прихильник свободи слова. Він заявляє, що Telegram "ніколи не піддавався на тиск з боку чиновників". Однак раніше месенджер співпрацював з Європолом та видаляв акаунти, пов'язані з ІДІЛ (близько 200 тисяч в рік).

У Telegram не відповіли, чому правий екстремізм не мають на таким же чином.

Групи і канали в Telegram не є безпечними

Групи і канали Telegram зручні для мобілізації великих мас. Вони можуть містити сотні тисяч облікових записів, мати багато хмарного простору для обміну відео і аудіофайлами, пропонувати користувачам напіванонімность. Це зробило месенджер популярним серед активістів в Білорусі та Гонконгу.

Водночас ЗМІ інформували про те, що для протестувальників небезпечно використовувати платформу, оскільки вона не захищає їхні дані. У мережі можна знайти чимало інструкцій про те, як витягати інформацію про користувачів з груп і каналів Telegram, включаючи ім'я та прізвище, а також повідомлення чату, маючи базові знання в сфері програмування.

Telegram не відповів на питання про витягування призначених для користувача даних.

Telegram не спілкується з журналістами

Попри те, що Telegram заявляє про відданість демократичним цінностям і свободі слова, компанія не відповіла за запити журналістів щодо коментарів. Vice намагалися отримати коментарі в лютому, серпні та листопаді минулого року, але без успіху.

Підсумовуючи, Майнек зазначає, що у Telegram чимало гідних конкурентів на ринку.

"Telegram зробив ставку на свій успіх як гібрид між додатком для обміну повідомленнями та соціальною мережею, але це просто не кращий вибір, якщо ви шукаєте безпечне спілкування. Signal, Threema і Wire краще, хоча жоден з них не є ідеальним", — пише він .

Свіжі дописи

  • Новини

Цього року, 23 листопада, в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору

У 2024 році на 23 листопада в Україні припала дата вшанування пам'яті жертв Голодомору. Про… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Швейцарія заборонила продаж боєприпасів польській компанії, бо їх передавали Україні

Уряд Швейцарії оголосив про зупинку експорту боєприпасів до польської компанії після виявлення, що швейцарські патрони… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Демонстрація сили чи інформаційна кампанія: путін вихваляє “Орєшнік”, але експерти сумніваються в її інноваційності

21 листопада російська влада здійснила запуск нової балістичної ракети під назвою "Орєшнік", яку активно вихваляють… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

У тимчасово окупованому Бердянську пролунав потужний вибух: що відомо

У тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області вночі прогримів вибух. Попередньо, влучання зафіксовано по порту. Про… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

У ГУР підтвердили плани росії розділити Україну на три частини

Російські міністерство оборони та генеральний штаб підготували документ із прогнозом розвитку воєнно-політичної ситуації у світі… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Генштаб: війська рф продовжують активно штурмувати позиції ЗСУ на трьох напрямках фронту

Протягом минулої доби, 22 листопада, на фронті російські окупанти найбільше тиснули на Покровському, Курахівському та… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.