В Японії навчилися із пластику робити паливо та віск
Дослідники з університетів міст Тохоку й Осака створили новий каталізатор для перероблювання пластику на корисні продукти – наприклад, на паливо і віск.
Про це повідомили в університеті Осаки.
Команда виявила, що об'єднання рутенію і діоксиду церію працює найбільш ефективно, створюючи каталізатор, здатний переробляти поліолефінові пластмаси при температурі лише 200° C (392 °F).
"Наш підхід виявився більш ефективним, ніж каталізатори на металевій основі. Крім цього, поліетиленові пакети та пластикові відходи можуть бути перероблені на цінні хімічні речовини", – говорять Масадзумі Тамура і Кейіті Томішіге, співавтори дослідження.
Вченим вдалося перетворити близько 92 відсотків пластикових відходів на корисні матеріали. 77% з них перетворилися на рідке паливо, а 15 – на віск.
Але це далеко не єдиний новий метод перероблювання пластику. Лише кілька тижнів тому команда з Каліфорнійського університету в Берклі повідомила про процес перетворення поліетилену на клей. Також інші вчені розробляють нові пластмаси з нуля задля подальшого легкого перероблювання.