fbpx
Сьогодні 26/01/2021 19:12
18:55 09 Січ 2021

Посол України порадив Німеччині відмовитись від подвійних стандартів

Фото: ukrinform.ua

Подвійні стандарти в підходах до вшанування пам'яті жертв нацистського режиму є хибними, так само як намагання декого посварити Україну та Польщу в цьому питанні.

Про це в коментарі Укрінформу заявив посол України в ФРН Андрій Мельник, коментуючи статтю у впливовому німецькому журналі DerSpiegel.

"Доводиться констатувати, що вибірковий підхід Бундестагу до надзвичайно чутливих питань історичної пам'яті несе у собі великі небезпеки. Адже у багатьох складається враження, що до жертв Другої світової війни на практиці можна застосовувати подвійні стандарти, що одні нації, мовляв, заслуговують на окремий меморіал, а інші – ні. Цього за жодних обставин не можна допустити", – зазначив Мельник.

Україна, запевнив дипломат, всіляко вітає наміри німецького політикуму і суспільства продовжити опрацювання темних сторінок історії, насамперед злочинів нацизму у Східній Європі. Адже той факт, що Третій рейх лише в Україні знищив понад 8 мільйонів її жителів, і досі залишається практично невідомим для широкої німецької громадськості, заявив він.

Відтак, зазначив посол, у Києві з великим оптимізмом сприйняли історичне рішення Бундестагу від 9 жовтня 2020 року про спорудження у німецькій столиці "Центру документації, просвіти та пам'яті жертв Другої світової війни й нацистської окупації", який слугуватиме вшануванню також і мільйонів українських жертв гітлеризму (навіть якщо будівництво, згідно з оцінками німецької сторони, може тривати близько 30 років).

Водночас 30 жовтня минулого року німецький парламент ухвалив ще одне важливе рішення – про створення окремого пам'ятника польським жертвам війни.

"Переконаний, що наші польські друзі, які під час німецької окупації втратили майже 6 млн своїх співвітчизників, давно заслужили на достойне вшанування цих величезних жертв. Саме тому ми сердечно радіємо за наших польських братів і сестер, за те, що їх багаторічні зусилля у Берліні увінчалися успіхом, і вже невдовзі у столиці Німеччини постане цей монумент", – сказав український посол.

При цьому він висловив "велике розчарування" тим, що депутати Бундестагу відмовилися підтримати ініціативу Києва щодо такого ж гідного вшанування 8 мільйонів українських жертв нацизму, серед них – понад 5 млн мирних мешканців, включно 1,5 млн українських євреїв, та встановити їм у Берліні такий же меморіальний комплекс.

Українська сторона, за словами Мельника, продовжуватиме наполягати на дійсно рівноправному підході до вшанування жертв нацистської окупації.

Дипломат ще раз закликав Бундестаг переглянути свою позицію та ухвалити єдино правильне справедливе рішення – про спорудження у Берліні вже незабаром гідного меморіалу жителям України, які були замордовані Третім рейхом. Це, переконаний він, стане визначальним кроком на шляху історичного примирення.

У статті від 9 січня Der Spiegel звертається до теми "суперечки навколо вшанування пам'яті". У ній видання, зокрема, наводить позицію українського посла, який у своєму листі до депутатів Бундестагу в осені минулого року закликав їх відкласти голосування. Наразі Мельник покладає надію на новий склад Бундестагу, йдеться у статті. "Тема репарацій не є закритою. Ми ніколи не порушували це питання, і я сподіваюсь, що воно ніколи не стоятиме на порядку денному", – зауважив Мельник.

Автор статті звертає увагу на те, що тема спорудження меморіалу обтяжує відносини посла Андрія Мельника з його польським колегою Андржеєм Пржилєбскі. Останній, у "повчальному листі" на адресу посла України Мельника, закинув українцям колабораціонізм з нацистами. Мельник у відповідь назвав цей лист "безсоромним" та "зайвим доказом того, що польська сторона очевидно намагається монополізувати себе як головну жертву Другої світової війни". Мельник поділився змістом цього листа з депутатами Бундестагу.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

13 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

что немчура, что пшендзи, никогда друзьями Украины не были. Поэтому и мы к ним должны относиться соответсвтенно.

2
Свідок

Саме так, та хіба це збагнути тим ще совковим кремлелюбам, що кремлівськими тролями і тут скачуть зі штампами ще НКВС, які і зараз намагаються знищити нашу країну, як колись і та немчура в 1941, та пшеки ще в часи козацтва, тому не їм тут зараз тицькати свої подвійні стандарти, коли таж немчура тягне собі під ковдру кремлівський потік 2 та на догоду кремлю підсовує різні формули якихось штанмаєрів.

3
ЖД ПНХ

УВАГА ! .... понад 5 млн мирних мешканців, включно 1,5 млн євреїв... БРЕШЕ ПОСОЛ. ОТ СКОТИНА !

Євреїв загинуло дуже мало, тисяч 18-20 ! Німці їх завозили у спеціальні табори, де вони жили як на курорті ! ПОЧИТАЙТЕ ЕВРЕЙСЬКОГО історика ДАНИЛУ ЯНЕВСЬКОГО - ТАК І ПИШЕ ПРО ЕВРЕЇВ, ЩО ЖИЛИ У НІМЦІВ ЯК НА КУРОРТІ, МАЙЖЕ НЕ ПРАЦЮВАЛИ, ДОБРЕ ЇЛИ !!!! Після війни поїхали до ісраеля і побудували фашистську державу як навчились у німців ! ТРЕБА ПАМЯТНИКИ ЕВРЕЙСЬКОМУ ФАШИЗМУ НИЩИТИ !!!!!

4
неравнодушный

А бандера шухевич и другие , им тоже памятники нужно ставить ?

5
євгеній

З порадами іншим країнам, в умовах коли ми, тобто країна, не спроможні утримувати єдинну пзицію на бачення проблеми, не дуже гарно. Хочаб узяти теж саме "вшанування пам'яті жертв нацистського режиму". Адже немала доля (до 20%) населення країни вшановує згадану пам"ять під диригуванням Москви. Інші вшановують із Заходом. А ще є частка тих, хто вшановує через призму націоналістичного бачення історичних подій того часу. І все б нічого, але ті, що втішаються московському диригенту, то не просто населення, а і представники законодавчої влади України. Тож єдності у вшануванні ми теж не маємо і, мабуть, не маємо права засуджувати і когось.

6

Этого посла еще не выбросили с Ндр! А то он что то часто свое рыло начал открывать! Пусть напишет в завещании когда здохнет через 20-30 лет что бы его закопали рядом с выродком бандэрой! А наши дети и внукибудут срать на эти могилы!

7

Засунь свою морду себе в сраку кацапская тварь. Во-первых в УПА было около 300 тысяч человек, а в красной армии - более 8 милионов украинцев. Но сражались они не за кацапстан, а за свою родину - Украину! И если бы сейчас были живы, то взяли в руки оружие, и пошли бы воевать с вами, кацапскими оккупантами.

8
Серега

То что будет когда то, не известно, чисто предположения!) А вот то что все сейчас срут на могилы ваших дедов, это факт!) обтирайся фуфайка))

9

На войне нельзя быть наполовину беременным, ты или борец с нацизмом и союзник или нацист и пособник. Поляк конечно пидарас, учитывая, что каждый четвертый в советской армии был украинцем, но конъюктура нынче в Украине не та и борцы с нацизмом не в чести у нашей "патриотычной" тусовке .

10
михайло

справа в тому що в берліні вже є меморіал радянським солдатам (в тому числі - й українцям)...в трептов парку...

11

Ви, напевно, натякаєте на рух опору російській окупації України на чолі зі С. Бандерою, який ви вважаєте посібництвом нацизмові. Це були дуже складні часи на території Західної України. При цьому Вам слід було згадати, скільки тисяч безневинних людей тоді були закатовані в тюрмах НКВС !!! І С. Бандера, зокрема, шукав якийсь порятунок. А між тим, ви, напевно, не знаєте, що С. Бандера сидів у німецькому таборі, а його рідний брат загинув. При цьому вам слід було також згадати цілу російську армію ген. Власова, яка перейшла на бік Німеччини, захищаючись від так-званого радянського режиму сталіна. Підніміть матеріали Нюренбергського процесу і вивчіть їх раз і назавжди. Армія УПА на цьому процесі була визнана, як визвольна Армія, яка не причетна до злочинів нацизму!!!!!!!

12
Свідок

Так ця немчура поки собі не дотягне з московії їх кремлівський потік 2 собі під ковдру, то і буде підгавкувати пуйлу, забуваючи про злочини власної країни в ті часи, щоб нам тут щось ще і верещати на це, постійно підсовуючи то різні формули якихось штанмаєрів, то взагалі, свої подвійні стандарти.

13
Aleksandr

Моего деда Кузьму, нквдисты убили в луганске в 1938, без суда и следствия, поэтому я хорошо понимаю жителей западных областей. А немцы кроме скабеевой и соловьева никого не слышат

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: