У Франції прийняли закон, за яким на виробах потрібно буде ставити індекс її ремонтопридатності
У Франції набув чинності закон, який зобов'язує виробників побутової техніки маркувати продукцію на предмет її "ремонтопридатності".
Як пише Le Figaro, цей закон є частиною державної програми боротьби з марнотратним споживанням.
Франція стала першою серед європейських країн, яка ввела подібний індекс. Він повинен зменшити негативний вплив на навколишнє середовище, скоротивши кількість технічного сміття і знизивши споживання енергії на виробництво нових товарів.
Міністерство екології Франції навело приклад Німеччини: німцям вдається заощадити від 60 до 137 мільярдів євро на рік, продовжуючи термін служби товарів, тобто віддаючи їх у ремонт і використовуючи заново. При цьому 88% французів замінюють мобільний телефон у той час, коли він ще працює. Сьогодні у Франції ремонтується не більше 40% електронних товарів, інші ж відправляються на звалище.
Влада країни хоче стимулювати виробників відмовлятися від "програмованого зносу".
Зобов'язання вказувати "індекс ремонтопридатності" торкнеться п'яти категорій товарів зі списку найбільш продаваних в країні. Це смартфони, ноутбуки, телевізори, пральні машини і газонокосарки.
У діапазоні від "0" до "10" визначатимуться шанси продовжити життя пристрою за допомогою ремонту. Прилади, непридатні для лагодження, отримають "0" – наприклад, ті, чиї деталі просто не мають аналогів і не продаються окремо. Передбачено і колірне маркування: від яскраво-червоного при "0" до яскраво-зеленого при "10".
Визначення "індексу ремонтопридатності" покладено на самих виробників. Хоч і для цього розробили складну і дієву схему, але один з головних факторів – сумлінність компаній, яким належить самостійно виставляти оцінки своїм товарам.