fbpx
Сьогодні
14:04 07 Січ 2021

Не "ДНР", і не "ЛНР": у ЗСУ розповіли, як варто називати окуповані території

У Збройних силах України розповіли, які терміни варто вживати щодо окупованих територій.

Перелік хибних та правильних термінів був оприлюднений Управлінням стратегічними комунікаціями апарату.

"Питання термінології у будь-якій сфері важливе і принципове, оскільки точне та відповідне визначення і використання понять забезпечує точність у визначенні та розв'язання проблеми", – наголошують у ЗСУ.

До хибних віднесли такі терміни, як "території самопроголошених/так званих ДНР/ЛНР", "Південний схід України" та "Схід України". Водночас вірно говорити "тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях", "окупована частина Донбасу".

У ЗСУ пояснюють, що "так звані ДНР/ЛНР" – термін, яким ми підтверджуємо існування окремих "самопроголошених" республік, визнання яких добивається Росія. "Неправильне використання даного терміну створює уявлення про особливий характер та відокремленість цих територій, що дає їм підстави претендувати на спеціальний статус, відмінний від решти регіонів України. Однак, за умови вірного формулювання, ми розуміємо що це – території України, які були тимчасово окуповані Росією та сателітними їй терористичними угрупованнями", – пояснюють в Управлінні.

Окрім того, так само терміни "Південний схід України" та "Схід України" може призводити до ряду проблем.

"Схід України" на противагу "великій Україні" – таким терміном Росія та проросійські медіа відокремлюють населення тимчасово окупованих територій від українців, які проживають під легітимним урядом, а відтак створюють напруження у суспільстві і вороже ставлення між громадянами", – наголошують у ЗСУ. Також підкреслюють, що термін "Схід України" та "Південний схід України", розширюють географію конфлікту, адже поняттєво сягають далеко за межі Донецької та Луганської областей.

Правильні терміни для окупованих територій

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

23 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
справедливий

треба багато речей виправляти,але кому це потрібно? треба називати речі своїми іменами---згоден. Тоді я пропоную називати УПЦ МП---окупантська кгбістсько-комерційна секта,бо це правда. окацаплені терени украіни і украінська украіна, дебілізована частина населення ---а не 73% населення, злодії при законі---а не депутати. жиди--а не євреї,мракобіси на службі олгархів--а не уряд,поліція,журналісти та суди, раби олігархів--а не громадяни. вольнодумці протестанти--ті хто не згоден з нинішнім станом речей.

2
Борис харьков

Шо за спор.они давно определились как из називать гордо :" луГАНДОНия"...

3
Виталий

Ты взял себе ник "СПРАВЕДЛИВИЙ, но именно это доказывает, что ты несправедливый. Когда человек называет себя своим настоящим именем, так как это записано в его ИДЕНТИФИКАТОРЕ ЛИЧНОСТИ (ПАСПОРТЕ), тогда видно, что он справедливый. А когда человек скрывает свое подлинное имя - значит он шпион, засланный козачек и так далее. Честный не врет. А если кто-то врет, это значит - ОН НЕ ЧЕСТНЫЙ.

4
По морді, не по паспорту

Путін, перелогінся.

5
Виталий

В текст всралась очипатка. Путин не перелогинся, а: переломился, перепился, пересмылся, перекрылся, перешился, перемылся и так далее.

6
Бывалый

Как по мне, "лугандония" - самый правильный термин: коротко и всем понятно!

7
Одеса ПЛ "Слободка"

Зрозуміло.
Йобывалые із тієї ж палати сумнівновиліковних, що і "наполеони", "прокурори", ніцо-фарйони" та "споцмени зі стрибків на місці".
Одна з ознак шизофренії - це багаторазові повторення пацієнтом одних і тих же слів, фраз, цитат.

8
Сам дурак

Типу: "Путин лучше всех", але на ділі живеться росіянам гірше малдован, зато "погордіться"?

9
Истина

Что за когнитивный диссонанс? Это у кого тут диагноз, не надо догадываться.

10
Вікінг Пришта

Просто - лугондонське шобло.

11

Блін, що не коментар то срач. Люди, що з вами? Ми ж українці! Давайте принаймні без лайки та образ

12
Олександр

Як називати території? Може подумати про їнше? Як будемо називати наступні території, які подаруємо ворогу через деякий час?

13
Одеса ПЛ "Слободка"

До речі, БУВАЛИКИ, а що там у вас з новою назвою третьої території
Донецького басейну ?
Недороб через "клин" в макітерках,
У хворобливих таке теж ж буває.Побічна ознака.Ступор називається.

14

Оце ви гоните, чуваки

15
Істина

На якій мові ти пишеш, вата? Недороб,макітерках))) Лікуйся урінотерапією.

16
Истина

Убоге, на якій мові ти пишеш? "недороб, макітерках" які слова))) А стиль писання, це взагалі, або хворе або перекладач аквафрешовий. Таки когнітивний дисонанс. Лікуйся

17

Угу. И на фото костюм в «русском пикселе» с нашитым прапором Украіни.

18
Сам дурак

То полонений російський солдат перейшов на сторону України.

19
Просто Маша

Ці оновлені назви так на"запрупунували" випадково не хнг Нін - Цой або Тварь - Іон ?
Бо вже давно відомо не тільки народу тих українських земель, але й більшості інших наших країв, навіть звільнених у 1939 році з-під європейського недорозвитку, що відкол південно-східної території відбувся через спроби нав'язування тим людям цойофар-ійопфанутих ідей тотальної запдрипукраїнізації.
До чого призвело - бачимо, а значна кількість народу відчула на собі втратами в родинах трупами та інвалідами. З обох українських боків.
А якби, не дай Боже, здійснилась ідея "хронічної совісті нації" - Ю.ти-Григян-мошенко: "обтягнути Донбас колючим дротом та кинути туди атомну бомбу", то це відчулось би всієї країні, разом з сусідніми.

20
пророк

видимо тебя маша в детстве вниз головой на горшок садили или били мокрыми трусами по голове.А игрушки у тебя все деревянные были 100%. Дебилка--уже сами лугандоновц признают кто начал войну и почему,посмотри интервю Губарева рос.сми, недоношенная рожденная жопой,тогда может поразумнеешь,хотя врядли дойдет,голова то у тебя деревянная,или гавняная,сама решай.

21
Истина

Что, когнитивный диссонанс у двоих? В одном промежутке времени? Совпадение?))) Одно и та же недотроляка ватная, при помощи кривого перевода настрочила ахинею. Вали уже, хлебни бояры да закуси с лопаты, коленовставатель ватный.

22
Глузд

Бідолашні даунбасяни, Європу їм загниваючу хочуть кляті западенці навязати. Не позволим! "Путин приди!"

З останнім реченням згоден - нема даунбасу - немає гальма розвитку України. Колючий дріт і атомну бомбу туди. За "Ізоляцію" і катівні. За заборонену україсньку мову "антинацистами".

23
Не та тема

Що з Кривоносом і його законом про тероборону? Притомні речі пропонував по територіальній обороні. Звичайно довелось би вирішувати кому давати зброю у проросійських регіонах і що буде після цього і чи варто через небажання образити їх, якщо в проросрегіонах дати зброю українцям завалити ще один прогресивний закон, який укріпить оборону країни? Через проросійські регіони уже в НАТО і ЄС не вступили свого часу - війна, бідність, і вакцинація пізніше європейців.

А як називати "ДНР" і "ЛНР" ЗСУ не українців, а депутатів Медведчука і частину "слуг", Портнова і компанію потрібно вчити раз на те пішло. Закрийте пункти пропуску в сторону "ДНР" і "ЛНР" раз диверсійної роботи не проводиться і само "ЛДНР" назветься в народі "непотребом", який пхають в склад України ще більшою "проблемою" для чого вона й створювалась Путіном.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: