fbpx
Сьогодні
17:48 05 Січ 2021

У КСУ виступили проти відсторонення Тупицького: заява

5 січня відбулися збори суддів Конституційного Суду України, які зробили заяву у зв'язку із указом президента України Володимира Зеленського про відсторонення голови КСУ Олександра Тупицького.

Відповідна заява була опублікована на сайті КСУ.

Суд розглянув питання щодо ситуації, яка склалася у зв'язку з виданням президентом Володимиром Зеленським указу про відсторонення голови КС Олександра Тупицького.

Судді посилаються на Конституцію України, яка гарантує їм недоторканність.

"Суддя Конституційного суду України здійснює свої повноваження, керуючись Конституцією та Законом України "Про Конституційний суд України", на засадах верховенства права (частина перша статті 24 закону "Про Конституційний суд України").

Збори суддів КСУ звертають увагу на неприпустимість недодержання органами державної влади та посадовими особами приписів Конституції України, що може призвести до блокування роботи Конституційного Суду України, яке унеможливить здійснення конституційного контролю з метою забезпечення верховенства Конституції України, утвердження прав і свобод людини", – йдеться у тексті заяви.

Заява КСУ 5 січня

Заява КСУ 5 січня

Водночас в заяві відсутні оцінки законності або конституційності указу президента, а також відомості про його можливе подальше невиконання КС.

Нагадаємо, 29 грудня президент підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького від посади судді Конституційного Суду строком на два місяці.

У КС зазначили, що рішення про звільнення судді з посади ухвалюється виключно Конституційним судом на спеціальному пленарному засіданні, і жоден інший орган чи посадова особа не можуть ухвалити таке рішення замість нього.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

7 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Кармелюк

А хто цю зграю щурів взагалі має брати до уваги, коли вони самі вже вступили в протиріччя з запитами і вимогами суспільства, порушуючи законодавство з корисних інтересів задля власного зиску проти основ Конституції, де народ, а не вони, є головним джерелом влади, тож цю наддержавну не конституційну надбудову, якої навіть немає в багатьох цивілізованих країнах, треба ліквідувати взагалі.

2
Оглядач

Хтоб сумнівався, що ця зграя пацюків, захищающи свого тупицького в повному сенсі цього слова, стане на захист і власної недоторканості небожителів поза закону, тому і не мають право на існування взагалі.

3
Свідок

Саме так, якщо злодії навіть і в мантіях порушують законодавство, яке повинні охороняти, то вони повинні нести відповідальність ще і вдвічи більшу, а якщо їх організація стає злочинною всупереч вже і самій безпеці країни, то повинна бути ліквідована, як терористична.

4
Розігнати нах

Завтра ці паразити оголосять президентом Путіна, скасувавши акт проголошення Незалежності, чи ще подібне утнуть. Чи проголосять себе царями "відповідно до Конституції". Вина депутатів, які дозволяють таке, замість розігнати торгуючих правосуддям кодло. Уже і голоса на плівках і справи кримінальні і все одно сидять чекають нового замовлення.

5
Гість

Так то воно так, та тільки ці червонопикі виродки живуть зовсім в іншій паралельній реальності поза законом і країни, тому і не бачать нічого, не чують ні кого, і чихають на все.

6
Ваталий

Тупицкого надо пропустить внутрь КС, все это здание залить бетоном, огородить колючей проволокой и никаких сношений. А депутатов предупредить о неполном соответствии. Страна в Ж..пе. Кто-то должен ответить.

7
вот так

я АБСОЛЮТНО не сторонник КСУ, однако этот "суд" грубо нарушал закон в период каденции ПИДАРАСА пороха и подыгрывал ему. Но и пророхоЗЕЛЯ красава - тоже рогом прет, грубо нарушая закон. Выход один - гнать их на скамью подсудимых да и пороха заодно.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: