fbpx
Сьогодні
21:57 02 Січ 2021

Тупицький не має права ходити на роботу, — суддя

Голова Конституційного суду Олександр Тупицький не має права приходити на роботу після його відсторонення.

Про це заявив в ефірі каналу "Україна 24" ексголова КСУ Станіслав Шевчук, коментуючи заяву суду про неконституційність указу президента.

"Це не заява суду, це заява правового департаменту з незрозумілим вмістом. Що стосується звільнення пана Тупицького — про це мова не йде, це тимчасове відсторонення від посади, як судді та як глави суду на час проведення слідчих дій, оскільки відповідно до Кримінального процесуального кодексу президент є фігурою, яка забезпечує усунення з посади осіб, які перебувають під підозрою.

В цілому це унікальна ситуація, коли суддя і голова суду Тупицький, якому вже висунуто підозру, продовжує займатися якимись незрозумілими речами. Він збирає спеціальне засідання на 5 січня, але не має жодних повноважень не те що скликати якесь засідання, а й приходити на роботу. До того ж, це не є повноваженнями КСУ, теоретично це можуть бути збори суддів, але вони не є процесуальними, це просто обговорення загальних питань. Вони можуть зібратися, але без пана Тупицького", — сказав він.

За словами Шевчука, необхідно почати процедуру звільнення скандального голови КСУ.

"Уже давно пора почати дисциплінарну процедуру звільнення пана Тупицького в установленому порядку, досі КСУ цього не зробив. Це дуже небезпечний прецедент, указ президента є чинним, і судді, які прийдуть на засідання, таким чином пошлють суспільству сигнал, що вони не визнають указ президента. Це основа руйнування правової держави", — сказав він.

Нагадаємо, 29 грудня президент підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького від посади судді Конституційного Суду строком на два місяці.

У КС зазначили, що рішення про звільнення судді з посади ухвалюється виключно Конституційним судом на спеціальному пленарному засіданні, і жоден інший орган чи посадова особа не можуть ухвалити таке рішення замість нього.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

33 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Кармелюк

Чи не зрозуміло. що ці пацюки в мантіях ніколи самі не позбавляться власних повноважень недоторканих небожителів, які їм так необачно надали ще в часи кравчукокабр та кучмогонів, тому і гнату треба всю цю зграю паразитів аж під нари з повною конфіскацією всього, що вже собі привласнили за податки громадян, яким і оголосили війну задля своїх особистих примх, а ворогів тільки знищують, покі такі не знищили країну.

2
Серго

Конституционный Суд следит за исполнением Конституции в стране. Если Конституция нарушается кем - либо - КС об этом сообщает. Если принимая антиконституционные решения паралельно копают под судью КС, чтобы РАЗРУШАТЬ РЕШЕНИЯ Конституционного Суда-это организованное антигосударственное преступление...

3
Свідок

А ви часом сам не тупицький в повному сенсі цього слова, бо якщо самі судді порушують закони, то і повинні відповідати за це, а не ховатися під мантіями, як злочинці.

4
Гость

Если такие судьи сами вступая в сговор, преступают закон ради корысных интересов, то не они должны это и рассматривать, т.к., присутствует конфликт интересов, а должны быть ликвидированы, как преступная группировка, тем более, вступившая в противореечие с самим обществом, поставив себя уже и над государством.

5
Читач

Смішно навіть читати про якусь антиконституційну наддержавну надбудову, якої навіть і не існує в багатьох цивілізованих країнах, та про те, як це протизаконне угрупування, перетворившись на ОПГ, захищає лише власні забаганки замість правочинства в країні, тому і не має права на існування взагалі.

6
Обозреватель

Антиконституционное преступление то, как сейчас именно эти кастрационные сцудьи стали на защиту своих привелегий небожителей против всего народа, за чей счёт жрут, и против государства, Конституцию которого обязаны были защищать, а не собственные привелегии неприкасаемых. чем и вступили в антиконституционный сговор против всего общества, а таких преступников должно быть ликвидировано.

7

Если охрана КСУ подчиняется МВД, то почему она не получила приказ не пускать Тупицкого в здание КСУ?

8
Гонта

Та тому, що навіть серед виродків з МВС є не повністю відморожені лайдаки, які розуміють, що за виконання незаконних розпоряджень таки колись доведеться відповідати.

9
володимир

Держава у ДержавI.

10
Леонід

Єврей Зеленський з українським громадянством хоче протизаконно вмішуватись в роботу конституційних суддів українців з українським громадянством. Тут українців дебілів з українським громадянством ще багато? Що не можуть відрізнити громадянина України єврея і громадянина України українця?? Йде внутрішня окупація, може хто чув.

11
Гонта

І цей уйо...б на ймення Станіслав Шевчук був головою КСУ... Цікаво, де ця продажна наволоч зараз "працює" і скільки бюджетних грошей проїдає й просерає?

12
Антон

После инаугурации, когда ЗЕ прыгнул и поцеловал длинного из Квартала 95, то мне вспомнилось насмешливое из поэмы Сон Шевченко: «Гуля наш батюшка, гуля! Ура!.. ура!.. ура! а-а-а…»

13

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 14

Стаття 131. В Україні діє Вища рада правосуддя, яка:

6) ухвалює рішення про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя;

14
Антон

Похоже ЗЕ хочет разогнать КСУ, который хочет признать незаконным катастрофический для Украины дерибан земли, и собрать КСУ из "юристов" Коломойского. А посадить можно каждого украинского судью и каждого депутата теперешнего и предыдущих. Поэтому каждый из них у Коломойского на поводке.

15

Землю деребанят как раз сейчас, потому как арендаторы платят копейки с аренды селянам, а рынок земли даст возмонсть продать пай и не ждать равнозначных выплат 20-25 лет. Иметь возможность продать что то это лучше чем не иметь таковой. Посадить можно не только каждого украинского судью и депутата но и каждого человека ,из за коррумпиррованной правоохранительной системы.

16
Антон

Не надо рассказывать, что бабушка хочет продать землю. Я говорю о принятом законе, который разрешает концентрацию земли в одних руках в огромных размерах.

17
Антон

И еще. А тот дерибан что сейчас незаконный. А за незаконное необходимо жестко наказывать, а не узаконивать украденное.

18
Николай

По дерибану это как раз к главе КС вопросы, по этому делу его и на допрос вызывают, только он не ходит, небожитель

19
Антон

Не путайте. Я говорю о законе о дерибане земли. Прочитайте мой первый комментарий в ветке.

20
Антон

Не надо рассказывать, что бабушка хочет продать землю. Я не говорю о продаже и покупке земли вообще. Я говорю об принятом законе, который допускает концентрацию земли в одних руках в огромных размерах.

21
Валентин

Вже місяць буде як контру задіяв КСУ. та й Президент зрадник народу. Мир на Донбасі призвів до загострення війни, а не миру. Мазурики монголи проводять наступ на Україну при допомозі плюгавого президента Зеленського, котрий проживав контрою в Кривому Розі. Як поживає агент Росії Зеленський. Так бажав зустрітися з Путіним, як і Порошенко. Агент змінив агента. Доля народу знаходиться над прірвою життя поки ще не рабами.

22

Да не все так мрачно. С коррупцией надо бороттся, это главное. А КСУ разогнать.

23

Ющенко отстранил несколько судей КСУ,почему Зеленский не может?

24
Гість2

Відповідь гостю." Розумнику ", от якраз і КСУ вирішує чи законні указа, накази, ухвали, закони!

25

Пофиг кто и что решает. Воровать меньше нужно,и идти на поводу у олигархов. А если КСУ ошибается то кто будет решать?

26

Не платити "зарплату"- самі розбіжаться....

27

Не не разбегутся они живут в основном за взятки, и за счет коррупции.

28
Гість

Є указ президента. Законний він чи не законний нехай вирішує суд, а поки він не скасований він повинен виконуватись. На якій підставі тупицький працює взагалі не зрозуміло.

29
Гонта

Вже є рішення КСУ, в якому по поличках розкладено і по статтях розписано, де це непорузуміння на ймення Вова Зеленський перевищив свої повноваження і порушив Закон і Конституцію України.

30
Николай

Есть уголовное дело в котором фигурирует глава КС. Как он может работать и исполнять свои обязаности? Он явлется гражданином страны, он временно отстранен и пока мы будем подчинятся таким "судьям" порядка не будет.

31
Серго

Кому-то мешает Конституция придумали дискредитировать главу Конституционного Суда, чтобы заставить остальных судей вредить своей стране...

32
Антон

А де написано, що кожен указ президента має виконуватись? Навіть такий, який може бути визнаним незаконним. А якщо президент видасть указ щоб весь народ на різдво вийшов на площі міст і сіл і почав танцювати "барыню"?

33

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141)

Стаття 5. Україна є республікою.

Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.Ніхто не може узурпувати державну владу.

Стаття 6. Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.

Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.

Стаття 8. В Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

Стаття 60. Ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.

За віддання і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відповідальність.

Стаття 131. В Україні діє Вища рада правосуддя, яка:

6) ухвалює рішення про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя;

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: