fbpx
Сьогодні
18:45 01 Січ 2021

Верещук заявила про відсутність конституційної кризи

Народна депутатка від "Слуги народу" Ірина Верещук вважає, що в Україні немає конституційної кризи.

Про це вона заявила в ефірі телеканалу "Україна 24", коментуючи скандал навколо скасування Конституційним судом України антикорупційної реформи і відсторонення від посади голови КСУ Олександра Тупицького.

"Швидше за все, не можна було (уникнути конституційного скандалу – ред.), тому що рішення Конституційного суду були такими, як ми побачили, і вони за такою логікою рухалися. Я не думаю, що це були спонтанні рішення, це були рішення продумані. Я далека від думки, що судді КСУ на чолі з паном Тупицьким не знали, що вони роблять і не знали, на що прирікають владу, опозицію і конституційний процес", – зазначила Верещук.

При цьому Верещук вважає, що в Україні немає конституційної кризи:

"Морально-етична – так, політична в даному контексті – так, але з Конституцією всі добре, з її виконанням не все гаразд. Тому називати процеси, які зараз відбуваються, кризою не можна. КСУ засідає, він розглядає якісь рішення".

На її думку, питання в іншому:

"Суспільство ставило питання суддям КСУ, чи мають вони право перебувати на посадах, виходячи в своїх рішеннях за правові норми і межі своїх повноважень. І президент намагався вирішити в такий спосіб, яким він запропонував парламенту. Кабмін і парламент намагалися вирішити в іншому виконанні. Переміг консенсус, ми запропонували три законопроєкти, деякі вже стали законами".

Нагадаємо, що 27 жовтня Конституційний суд скасував ст. 366−1 КК України про кримінальну відповідальність за внесення недостовірних даних в декларацію, а також визнав неконституційними повноваження НАЗК щодо контролю і перевірки декларацій, цілодобовий доступ до реєстру декларацій і моніторинг способу життя.

В НАЗК заявили, відповідне рішення судді ухвалили у власних інтересах.За даними антикорупційного відомства, двоє членів КСУ внесли у свої декларації недостовірні дані, і тепер, ймовірно, намагаються уникнути відповідальності.

29 грудня президент підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького від посади судді Конституційного Суду строком на два місяці.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

24 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

эти два малоПИД,,,роских Дэбила стоят друг-друга и тупицкий и ваЗЕлин уже наработали на "пожизненное"....

2
Гонта

Ірочку Верещук номінують від СН на звання "Дурепа року".

3
Сократ Овод

А как называется женщина которая летает над городом?
- Космонавт или ......?

4

Верещук, не верещи.

5
Быдло верещит

Как зовут эту дибилку ? Пердущак ??? Эта та тупая тварь, которой в мозг клизму ставили, чтоб какашки промыть ? Так не помогло!!!!! Так ОНО с говном в баняке тупом и ходит ! Гггггг ... )))

6

Криза - це тоді також, коли якась купка бандеро-тарганів повзає у нас по 109-тисячному місту із запаленими ганчірками, а інший міський загал спокійно собі на це не дивиться.
В Німеччині також колись Головний їх фюрер-тарган починав з двома-трьома їх десятками, за спокійного спострігання мільйонів інших соц"комах".
Розрослось те все потім у у велику біду, і для самих германців і багатьох байдужих інших країв.
Загалом - до загибелі 50 млн. люду земного.

7
КЦП ПДРС

КРИЗА ЭТО НЕДОЛЮДИ - КАЦАПОПЕ/ДЕРАСТЫ КАК ТЫ И ВОРОВСКАЯ ЖИДОВНЯ, ЭТО ПРЕДАТЕЛИ РОДИНЫ!! ПШОЛ НА ХЕР В СВОЮ НОРУ В РАССЕЮ, ТВАРЬ НЕДОБИТАЯ ФАШИСТКАЯ !

8
Український українець

Ні ПеДеР'YUга, бандер'ївська, це ти рві кігті назад до схронів - на туди звідки вилізло.
Там поляки, чехи, євреї (жиди - по-вашому) на тебе чекають не дочекаються ще 1939 року.
Там твоя з хероями віками "підвільна україна".
Як там вас тамтешній люд простий сприймає давно відомо.
Ви добре тих людй визволяли ночами від хліба, салата інших харчів, нишпорячи ночами по селах з пістолями.
За таких уродів потім звичайні селяни й попадали до Сибіру "за зв'язок за
бандитами".
А спробуй тоді, у той час від вас відв'язатися, коли аргументом стимулом пересічному вуйку та його родині від вас були удавка з сокирою та "червоний півень" під стріху.
Про то написано одним з поміркованих, до речі, саме у такий спосіб відбувавших радянське перевиховання, колишніх ваших земляків, що всі ті ваші херройські подвиги описав у книжці "Гірка правда. Злочини ОУН-УПА".
Як варіант, щоб вижив не згинувз голоду, можеш до тих же москаликів поїхати на заробітки, як це багато люду з ваших країв роблять.

9
Логапет

Дійсно заявила, чи проверещала гнусаво, як завжди ?

10
Сергій

Щось у лісі верещить-верещить, треба горло промочить-промочить ;). Не слухайте той вереск, насолоджуйтесь життям!

11
Владимир

Может кто-то не согласен в каких-то вопросах с Зеленским, но как можно согласиться с двумя последними решениями К.С. ?! Конституционный суд выносит решения в защиту СВОИХ интересов, СВОИХ прав, а не интересов государства ! И это считается независимый суд ? Президент абсолютно прав требуя роспуска этого суда ! Наверное правильнее было бы сказать разогнать это судилище. И о чем только думали остальные члены суда ? Хорошо все же, что нашлись среди них трезвые головы. Хотя ихнее решение - это дворовое решение, и не больше, и не выше ! Это просто позор, и дискредитация юриспруденции !!!

12

Надо вначале прочитать аргументы Конституционного Суда, а потом делать выводы. Такие как Вы не понимают, что власть пытается закрепится путем создания националистического и авторитарного государства, принимающего насилие как форму политической борьбы. Создаются условия для запугивания людей методами привлечения к уголовной ответственности за экономические действия, которыми легко обвинить человека, у которого и умысла не было совенршать такое преступление. Например, уголовная ответственность за неправильную финансовую декларацию , в которой предусмотрены данные семьи , а не конкретного лица. Таким образом вопреки правам человека и Конституции Украины дети отвечают за родителей, а родители за детей в самостоятельном возрасте . Кроме того, в семье могут быть и дети других семей (зять, невестка), за которых подателю декларации надо отвечать, да и жена часто может иметь бизнес, который не известен подателю декларации. Таким образом, законом об уголовной ответственности за дачу ложной информации нарушены ряд международных конвенций и смысл Римского права. Ответственность должна быть, но адекватная смыслу и выражаться в виде штрафов, которыми можно погасить умышленный обман и не дать возможность власти до суда засадить человека, который не сможет защищаться.
Но это только цветочки, ягодки намечались Конституционным Судом в возможном признании не конституционным Закона об обороте земель, который предполагает с 2024 года продажу по частям Украины. Вспомним Великого Т.Г. Шеввченко:
І ніхто не бачить,
І не бачить, і не знає —
Оглухли, не чують;
Кайданами міняються,
Правдою торгують.
І господа зневажають, —
Людей запрягають
В тяжкі ярма. Орють лихо,
Лихом засівають.;:
А що вродить? Побачите,
Які будуть жнива!
Схаменіться, недолюди,
Діти юродивії
Подивіться на рай тихий,
На свою країну!
Полюбіте щирим серцем
Велику руїну!
Розкуйтеся, братайтеся!
У чужому краю
Не шукайте, не питайте
Того, що немає
І на небі, а не тільки
На чужому полі.
В своїй хаті своя й правда,
І сила, і воля.

13
Анатолій Іванович

Порушення Конституції дійсно не є конституційною кризою, тим більш, що порушив КС. Маємо політичну й морально-етичну кризу, тому що вся судова влада нелегітимна, не має повноважень від народу. Всіх фахівців судової влади треба обирати без визначення посад і рівня по вертикалі. Нікому не дано краще саміх обранців розподіляти функції між собою. Спеціалізації потребують фахівці, а не структура судової влади.

14
Тумбоюмбенко

Конституційна криза це тоді, коли вона начебто є і тута ж її вже нема і не було.
Тобто як у нашому державоутворенні африканського типу.

15

Для таких повноважень треба спочатку змінитим Конституцію, а також , щоб такі зміни погодити із Конституційним судом. Тобто, щоб вийти із діючої конституційної кризи треба створити та ухвалити Верховною Радою нову Конституції України без існування інституції Консмтитуційного Суду, а щоб всі проблеми із законами вирішував Верховний Суд- як це робиться у нормальних державах. Адже створення різних судових гілок тільки створює системи конфліктів інтересів , а це і є корупція.

16
Ох і страшна в неї пика

Ох і страшна в неї пика,мабуть результат пяних походеньок її матері

17

Честно говоря, глядя на ее физию, сразу видно "интеллектуальный прорыв". Таки теория Ломброзо имела право на существование.

18

Боже, до какой степени она ж глупа. Бог миловал Киев от подобного явления.

19
Бывалый

Респект пану президенту и его команде!
Слава Україні!

20

Якщо респект, то тарифи ще можна піднімати...

21

"Всё хорошо, прекрасная маркиза!

Всё хорошо, всё хорошо!"

Тільки хата згоріла.

22
Слава

Невиконання Конституції - це й є конституційна криза. Хоча, в зе-юриспруденції чи в зе-політології можливо все по-іншому. Добре, що ще не оголосили про появу зе-геометрії та відкриття зе-космосу...

23
Бывалый

Вот и я говорю, что КСУ привысил свои полномочия и вышел за рамки Конституции. Не может быть государства в государстве. Если перефразировать по твоему, уважаемый, то не может быть КСУ-юриспруденции, КСУ-политологии, КСУ-геометрии, или КСУ-космоса!

24

Ты Бывалый, но не читал Конституцию Украины :
Никто не может трактовать Конституцию, кроме КС и даже такие "бывалые"
Стаття 147. Конституційний Суд України вирішує питання про відповідність Конституції України законів України та у передбачених цією Конституцією випадках інших актів, здійснює офіційне тлумачення Конституції України, а також інші повноваження відповідно до цієї Конституції.

Діяльність Конституційного Суду України ґрунтується на принципах верховенства права, незалежності, колегіальності, гласності, обґрунтованості та обов’язковості ухвалених ним рішень i висновків.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: