У "Слузі народу" заявили про ймовірність фальсифікацій під час зимової онлайн-сесії ПАРЄ
Керівниця Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, народна депутатка із фракції «Слуга народу» Єлизавета Ясько не виключає можливості певних фальсифікацій під час роботи зимової сесії ПАРЄ в онлайн режимі.
Про це парламентарка заявила в ефірі телеканалу "Україна 24", пише Укрінформ.
"Робота ПАРЄ, як і інших міжнародних організацій, майже паралізована, тому що ти не можеш бути там фізично. Але ми працюємо у комітетах, ми працюємо у політичних групах", – розповіла Ясько.
Серед досить важливих точкових перемог української парламентської делегації у ПАРЄ Ясько відзначила, наприклад, доповідь по кримським татарам: "Ми змогли зробити так, щоб Меджеліс був представлений в обговоренні".
На запитання, чому нині фактично паралізована робота ПАРЄ, українські парламентарі не можуть там бути присутніми фізично, Ясько відповіла: «Це пов'язано з коронавірусом, тому що нам потрібно бути присутніми там… У дуже багатьох країн – у них обмеження, локдауни. У січні у нас буде гібридна сесія. Ми плануємо, до речі, їхати, українська делегація. Але країни – наприклад, Велика Британія. у них, скоріш за все, буде дуже обмежене представництво. Так, всі будуть підключатися онлайн», – зазначила Ясько.
За її словами, на січневій сесії ПАРЄ розглядатимуть і кадрові питання. "Питання різні будуть розглядатись, Нам треба голосувати, будуть вибори на різні посади, наприклад, будуть обиратися заступник генсекретаря, хто очолює секретаріат ПАРЄ. Це політичні досить посади, за які фізично треба голосувати. пов'язані з інформаційною безпекою. Я не один раз у ПАРЄ, коли онлайн виступала, то коли натискала кнопочку, що мені треба виступити, цей запит кудись зникав. Не знаю чому", – сказала Ясько.
29 січня у Парламентській асамблеї Ради Європи відбулось голосування щодо повноважень російської делегації. За це рішення проголосувало 96 депутатів, проти – 44, ще 7 депутатів утрималися.
Українська делегація голосувала у повному складі – свої голоси віддали 12 членів депутатів. 11 з них натиснули кнопку проти, але одна представниця України підтримала повернення росіян. Це – представниця ОПЗЖ Юлія Льовочкіна.