fbpx
Сьогодні
17:46 24 Гру 2020

Офіційно: Велика Британія та ЄС погодили торговельну угоду після Brexit

Фото: Reuters

Європейський Союз та Велика Британія змогли виробити торговельну угоду про майбутні відносини після Brexit.

Про це заявила в четвер на пресконференції глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, пише ZN.UA.

"Ми, нарешті, отримали угоду. Це був довгий і звивистий шлях, але ми можемо продемонструвати гарну угоду", – сказала вона. "Це чесна, збалансована угода, і це відповідальна річ для обох сторін".

Щоб угода набула чинності, сторонам потрібно буде його ратифікувати. Фінальну крапку в цьому питанні поставлять парламент Великої Британії та Європарламент. Британський парламент проголосує за угоду 30 грудня, але голосування в Європейському парламенті цього року неможливо через канікули.

Поки столиці повинні будуть погодитися на "тимчасове застосування" угоди 1 січня, а в кінці місяця депутати Європарламенту проголосують за неї.

Велика Британія і ЄС погодили торговельну угоду після Brexit

Фото: Reuters

Цей процес все ще може зайняти до тижня, з огляду на необхідність перекладу договору та його ретельної перевірки 27 урядами.

Сторони намагалися до кінця року узгодити всі деталі на заключення угоди. В кінці року закінчується перехідний період, після якого Британія офіційно перестане бути членом Євросоюзу.

Проблемними питаннями на переговорах були домовленості про право країн ЄС на рибальство в британських водах.

Урсула фон дер Ляєн запевнила, що за угоду варто було боротися, і що угода відповідає інтересам ЄС, в тому числі у сфері забезпечення чесної конкуренції та передбачуваності в області рибальства.

"Європа рухається вперед", – резюмувала вона.

Велика Британія і ЄС погодили торговельну угоду після Brexit

Фото: Reuters

Федеральна канцлерка Німеччини Ангела Меркель назвала угоду щодо Brexit історичною. Її уряд виробить свою позицію щодо угоди 28 грудня. Потім угоду затверджуватимуть рада ЄС і Європарламент.

Сторони торгувалися до останнього і Лондон не зміг отримати всі бажані преференції. Але, за оцінками аналітиків, наявність угоди все одно краще, ніж її відсутність. Другий варіант повернув би ЄС та Британію до стандартного механізму мит СОТ й хаосу виходу без угоди.

Всього на переговори щодо цієї угоди пішло понад чотири роки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: