fbpx
Сьогодні 15/01/2021 15:06
13:03 21 Гру 2020

Опитування: кого українці назвали політиком і невдахою року

English version here

фото: Офіс президента

Політиком цього року 14,5% українців назвали Президента Володимира Зеленського.

Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

"Цьогоріч українці відносною більшістю (14,5%) назвали політиком року чинного Президента, що в принципі очікувано. Чинні Президенти завжди стають політиками року, вони найбільш на слуху, їхні дії найбільше обговорюються, і позитивні,і негативні", – сказав аналітик фонду Шаповалов.

За його словами, друге місце у цього рейтингу посів лідер "Європейської солідарності", експрезидент Петро Порошенко, якого вважають політиком року 9%. Водночас обидва політики очолюють народний рейтинг "Невдаха року".

опитування політик року

На думку учасників опитування, подією, яка вплинула на життя абсолютної більшості людей у 2020 році, стала епідемія коронавірусу.

Так, "подією року" епідемію назвали 43% українців, при цьому очікувано абсолютно усі оцінили її як негативну подію. Безумовно негативною подією року українці назвали і війну на Донбасі. Крім того, весняний карантин подією року назвали 12%, при цьому ця подія також одностайно оцінена як негативна.

Чи не єдиною позитивною подією назвали будівництво автошляхів у рамках "Великого будівництва" – тільки 5% вважають будівництво доріг негативом.

2020-й запам'ятається роком поганих подій. Загалом лише 16% респондентів назвали позитивними ті події, які вони вважають головними подіями року. Для порівняння, у 2019 році головну подію року (переважно це були парламентські та президентські вибори) вважали позитивною 58%.

За словами аналітика, головною подією року у світі більшість українців (38%) також називають початок епідемії коронавірусу та одностайно оцінюють цю подію негативно. Громадянські протести у Білорусі подією року назвали 16% українців, із них 19% вважають цю подію позитивною, а 71% – негативною. Війну між Вірменією та Азербайджаном українці також здебільшого оцінюють як негативною подію.

Єдиною позитивною для більшості світовою подією стала поява вакцини від коронавірусу.

Світові події 2020 року в сприйнятті українців також лишилися здебільшого негативними – тільки 17% громадян назвали позитивними ті події, які вони вважають подіями року.

Загальнонаціональне опитування провели з 5 до 13 грудня 2020 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Методом особистого інтерв'ю face-to-face було проведено 2004 інтерв'ю з респондентами, які проживають у 131 населеному пункті України, вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше). Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

2 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Виборець року

Такі результати опитування я можу придумувати по десять раз на день. Тільки не публікують у ЗМІ...

Якщо вірити цьому гаданню, то в країні залишається 14,5% віруючих у те що Зеленський політик і щось вирішує. Ці 14,5% повірять у будь-яку рекламу.

Зіц-председатель Зеленський робить те що скажуть олігархи, групи оліграхів. Він не проросійський і не проукраїнський і навіть не проєврейський. Він грає роль. Хто не помітив,, Зеленський не виконав своєї жодної соціальної обіцянки. Про велосипед забув одразу. Замість віддати дітям, як обіцяв, заїхав у державну дачу і мовчить, мовчить з приводу дражливих питань. Куми на посадах, Татарова не відсторонив, Портнова не арештував і не знгадує, коли той керує судовим свавіллям відкрито на всю країну. То хто такий Зеленський, що він важить у країні?

Не кажучи про ціни на газ і електрику, яку накручують олігархи своїми фірмами-посередниками. Чи про курс гривні, обвалу чого добивався і Зеленський мовчазно спостерігаючи як алять Національний Банк, не безгрішний звичайно, але валили бо замовлення іншого клієнта не виконали по імені Коломойський.

Жодного "бандита" з партії "слуг" не вигнав Зеленський, а мовчить або відео знімає про щось там.

Комусь ще цікаві "відосики"? Цивілізовані країни вакцинуються, як от США, Британія, Германія і ЄС загалом. А влада планувала російську водичку (з чіпами "Спутнік" для кодування від Біла Гейтса і керування через супуник) закупувовувати, але не знала як і Путін щось не поспішає, а то на Росії то пандемії немає, т овакцина зявилась на день раніше від світової.

Олігархам, які стоять за Зеленським все рівно чиєю вакциною чи водою колоти населення - влони і їх сімії у ЄС вакцинуватимуться. Напівпроукраїнська напівросійська політика олігархів України пояснються як і пояснювалась при Порошенкові - основне гроші. Путіна вони бояться і ненавидять бо понесли втрати через нього і тому їм треба щоб хтось йшов в армію та захищав їх. Але в будь-який момент вони готові пожертвувати солдатами і будь чим заради поступок Путіна по схемі: "націоналсти в Україні заважають помиритись Росією".

А Зеленські, Порошенки то лише піна зверху. Питання чи народ купиться на це після всього.

2
Радіонович Бородач

Поздравляю, преступление раскрито. Но никто тебя не услишет.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: