Разумков пояснив, як у Раді боротимуться з кнопкодавством
У Верховній Раді боротимуться з "кнопкодавством". Про способи розповів спікер парламенту Дмитро Разумков.
Про це пише "Україна 24".
"На жаль, підозри є (щодо неперсонального голосування за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти — ред.), рано про це говорити. Результат був 226 (мінімально необхідна кількість голосів для ухвалення рішення в парламенті — ред.). Йдеться про те, що, можливо, сталося неперсональне голосування, причому навіть не одного народного депутата. Зараз вивчатимуть відео", — сказав він.
Разумков розповів, що в сесійній залі будуть поставлені додаткові камери.
"Хотів би нагадати, що, з одного боку, ми прийняли закон, який вводить кримінальну відповідальність за неперсональне голосування. З іншого боку, за фактом ми побачили, що він не до кінця реалізує ті завдання, які ми ставили й перед собою, і перед цим законодавчим актом. Тому на останньому пленарному засіданні я збирав нараду з керівниками депутатських фракцій і груп, вони звернулися з деякими пропозиціями, і ми вийшли зі спільною позицією.
Вона полягає в наступному: ми поставимо додаткові камери в залі, зменшимо можливість голосувати зі зручних, скажімо так, для таких явищ місць, і звернулися до профільного комітету написати більш жорсткий закон, який би регламентував наслідки неперсонального голосування. З одного боку, кримінальна відповідальність, з іншого – фінансова. Як показала практика, депутати теж переживають за свої зарплати", — сказав він.
За словами спікера, є ще один спосіб, але до нього поки не стали вдаватися через дорожнечу.
"Є варіант, який би нам дозволив піти від кнопкодавства. Це встановити нову систему "Рада", яка працювала б на базі face ID або відбитка пальця, долоні. Але вона дуже дорога, коштує 250-300 млн грн. Сьогодні в умовах COVID, якби ми заклали ці кошти в бюджет, так само прийшли б медики, вчителі й сказали "як вам не соромно", — сказав він.
Нагадаємо, що 17 грудня Верховна Рада 226 голосами призначила Сергія Шкарлета міністром освіти і науки. Доти він виконував обов'язки очільника МОН.
Що відомо про Сергія Шкарлета?
Сергій Шкарлет – доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України. Керує Чернігівським національним технологічним університетом з 2010 року. У 2013 році ексміністр освіти і науки Дмитро Табачник вручив Шкарлету нагрудний знак і посвідчення "Заслужений діяч науки і техніки України".
У 2010 році Шкарлет балотувався до Чернігівської облради від "Партії регіонів".
У 2015 році він балотувався до Чернігівської облради вже від "Блоку Петра Порошенка", але програв вибори.
Також стало відомо, що у його наукових роботах виявлено великі обсяги плагіату; ще його звинувачують у корупційних "хвостах". Наприклад, у січні 2020-го Чернігівський технологічний університет придбав за державні гроші білий пікап Volkswagen Amarok VOLCANO вартістю більше 1,5 млн грн.
Відзначимо, що вже три місяці посаду міністра освіти в уряді Дениса Шмигаля залишається вакантною. З березня МОН в статусі в.о. міністра керує Любомира Мандзій
Раніше парламентський комітет з питань освіти, науки та інновацій не підтримав кандидатуру Сергія Шкарлета на посаду міністра освіти і науки.
Освітяни, науковці та інші небайдужі 18 червня вийшли на протест під Верховну Раду проти призначення Сергія Шкарлета очільником МОН.
Громадські освітні організації, батьки та небайдужі звернулися до народних депутатів, президента та прем'єра, щоб ті призначили кваліфікованого очільника Міністерства освіти і науки.