fbpx
Сьогодні 15/01/2021 18:49
18:02 19 Гру 2020

Україна приєднається до безвугільного альянсу, - Міненерго

Україна незабаром приєднається до Безвугільного альянсу.

Про це заявила перший заступник міністра енергетики України Ольга Буславець на онлайн-зустрічі з керівницею офісу у справах Співдружності та розвитку націй Великої Британії при Міністерстві закордонних справ Великої Британії Венді Мортон 17 грудня.

"Ми плануємо поступово скоротити кількість вугільних шахт і до 2070 року відмовитися від використання викопного виду палива, досягши повної кліматичною нейтральністі, – зазначила Ольга Буславець. – Трансформацію вугільних регіонів важливо супроводжувати створенням нових економічних стимулів, щоб на базі підприємств вугільної галузі з'явилися нові конкурентоспроможні кластери, нові інноваційно-технологічні галузі".

Наразі з британським посольством узгоджується підтримка розробки нової енергетичної стратегії України до 2050 року урядом Великобританії. Нова стратегія розроблятиметься на базі моделі низьковуглецевого розвитку енергетичного сектору, декарбонізації з урахуванням європейського "зеленого" курсу".

Зараз завершується підготовка другого Національного внеску до Паризької угоди та триває розробка інтегрованого плану з енергетики та клімату до 2030 року.

Безвугільний альянс – об'єднання з понад 20 країн, які збираються відмовитися від використання вугілля до 2030 року. Альянс створений у 2017 році Великобританією і Канадою. Серед його членів – Франція, Фінляндія, Нідерланди, Мексика і два штати США.

Учасники ініціативи підписують угоду про поетапне зниження споживання вугілля і відмову від інвестицій у вугільну електроенергетику.

В кінці жовтня Великобританія запропонувала Україні приєднатися до альянсу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
бандерівець

десь в куточку тихенько заплакав ахмєтов....

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: