В уряді затвердили план популяризації української мови

Уряд схвалив проєкт розпорядження про затвердження плану заходів з реалізації першого етапу (до 2022 року) Стратегії популяризації української мови до 2030 року "Сильна мова — успішна держава".

Таке рішення було ухвалене на черговому засіданні уряду у середу, повідомляє Укрінформ.

План заходів передбачає здійснення низки важливих кроків. Зокрема, увага буде приділена питанню забезпечення неухильного дотримування закладами освіти законодавства щодо провадження освітнього процесу державною мовою. На постійній основі вживатимуться заходи щодо підвищення рівня володіння педагогічних та науково-педагогічних працівників українською мовою, забезпечення освітніх закладів україномовною літературою.

Проводитимуться курси з вивчення державної мови, у тому числі за допомогою онлайн-платформ, низки мобільних додатків та інших дистанційних форм. Буде забезпечено через онлайн-ресурси доступ до електронних підручників та іншої літератури українською мовою, матеріалів про культурну спадщину народу та становлення держави.

З квітня 2021 року заплановане запровадження іспиту з української мови для тих осіб, які подають клопотання на набуття громадянства України.

У четвертому кварталі планується внесення змін до законодавства з метою посилення інтеграційних процесів національних меншин в українське суспільство, зокрема, забезпечення належних умов для вивчення мови та рівних можливостей для усіх громадян.

У плані є низка важливих пунктів, які торкаються забезпечення вивчення української мови українцями, які проживають за кордоном. Згодом надання усіх послуг, інформації про товари або їхнє інформаційне наповнення має надаватися лише українкою мовою. Велику увагу буде приділено й підтримці україномовного культурного продукту, адже це сприятиме формуванню цілісного інформаційно-культурного простору. Згодом державна мова має домінувати в інформаційному середовищі – у цьому напрямку заплановані відповідні заходи.

Протягом наступного року буде вестися моніторинг розвитку української мови. Будуть напрацьованні та затверджені стандарти української термінології у різних сферах суспільного життя.

Нагадаємо, що з 16 січня 2021 року набуває чинності закон про обов'язкове обслуговування у сфері послуг державною мовою.

Свіжі дописи

  • Новини

Країни-учасниці саміту з продовольчої безпеки погодили виділення 44 млн доларів на програму “Зерно з України”

У День пам’яті жертв голодоморів, у Києві відбувся Третій Міжнародний саміт з продовольчої безпеки. Держави-учасниці… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Захисникам неба вдалося збити 50 безпілотників ворога зі 73 запущених: ще 19 – зникли з радарів

У ніч на 24 листопада російські загарбники атакували Україну 73 ударними БпЛА типу Shahed та… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Понад 100 тисяч жителів Кривого Рогу залишаються без опалення: планують дати тепло до 8 грудня

У Кривому Розі понад 130 тисяч абонентів залишилися без тепла через аварійну ситуацію: без опалення… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

У Румунії проходять президентські вибори: стартував перший тур

У неділю, 24 листопада, в Румунії розпочався перший тур виборів Про це інформує Рубрика, посилаючись… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Генштаб: на фронті за добу відбулися понад 220 атак ворога, і майже половина – на двох напрямках

Протягом минулої доби, 23 листопада, на фронті російські окупанти найбільше тиснули на Покровському та Курахівському… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Саміт COP29 затвердив фінансування у 300 мільярдів доларів щороку для боротьби з кліматичною кризою

Учасники Кліматичного саміту ООН COP29, який відбувався в Дубаї, досягли важливого рішення щодо кліматичного фінансування.… Читати більше

Sunday November 24th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.