fbpx
Сьогодні 21/01/2021 11:57
15:20 16 Гру 2020

Рада ратифікувала угоду про стратегічне партнерство і вільну торгівлю з Британією

Верховна Рада ухвалила Закон "Про ратифікацію Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії".

Проєкт закону №0083 у цілому підтримали 303 народні депутати.

"Ратифікувавши цю угоду, ми виведемо відносини з Британією, нашим надійним другом і партнером, на якісно новий рівень. Будуть створені оптимальні умови для вільної торгівлі між нашими країнами, це сприятиме виходу українських компаній з їхніми товарами на ринок Великої Британії", – наголосив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, презентуючи документ у Раді.

"Документ передбачає збереження преференційного доступу українських товарів на британський ринок та створення зони вільної торгівлі між нашими державами. 98% українського експорту не обкладатиметься митом. Починаючи з 2023 року, 100% промислової і сільськогосподарської продукції України будуть звільнені від сплати ввізного мита", – сказав Кулеба.

За словами очільника МЗС, завдяки цій угоді Україна посилить політичне партнерство з Великою Британією і перетворить його на стратегічне у сфері протидії російській агресії.

Як зазначив Кулеба, буде запроваджено новий формат відносин, який забезпечить регулярний обмін і погодження ключових міжнародних позицій між Лондоном та Києвом.

"Угода передбачає розвиток міграційного діалогу між Британією та Україною, в результаті якого умови поїздок українських громадян до Великої Британії будуть спрощені", – зазначив міністр.

Нагадаємо, що ця угода між Україною та Великою Британією була підписана Володимиром Зеленським та прем'єр-міністром Британії Борисом Джонсоном у жовтні 2020 року у Лондоні.

Зеленський заявляв, що ця угода має виняткову важливість як нова основа для двосторонніх відносин, зокрема в контексті виходу Великої Британії з Європейського Союзу.

Угода набуде чинності після виконання Великою Британією внутрішньодержавних процедур щодо її ратифікації.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: