fbpx
Сьогодні 16/01/2021 00:00
14:42 16 Гру 2020

Ні суспільство, ні політики ще не готові до розмови про Росію, але вона потрібна, - Кулеба

Фото Reuters

Українське суспільство і політикум наразі не готові до розмови про стратегію щодо співіснування з Росією, але ця розмова необхідна.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час дискусії "Дипломатія 2021: пріоритети влади, очікування суспільства".

"Я дотримуюсь думки, що ні українське суспільство, ні політики ще не готові до спокійної розмови про Росію… Але ця розмова дуже потрібна. Без стратегії щодо Росії не буде ні безпеки, ні процвітання – це потрібно усвідомлювати", – сказав Кулеба.

За його словами, "ми ніколи не втечемо від своєї географії", і деякі експерти готові "тверезо дивитись" на цього сусіда України.

Як сказав міністр, Національний інститут стратегічних досліджень опублікував тези до розмови про Росію.

На його думку, до цієї теми треба підходити дуже обережно і спершу обговорювати її в експертних колах.

"В суспільстві ще занадто багато емоцій, щоб говорити про Росію. Людина, яка дійсно готова до цієї розмови, буде замаркована фанатиком або зрадником і підставиться під удар", – зауважив міністр.

Кулеба додав, що з огляду на це найближчим часом зусилля МЗС на російському напрямку будуть зосереджені на роботі у вже існуючих форматах і запуску "Кримської платформи".

"Дуже важко планувати щось принципово нове з Росією, коли є такий розвинений багаж уже наявних форматів, і ці валізи теж треба нести. Ми не придумуємо нові ініціативи, просто щоб щось придумати. Ми побачили такую реальну лакуну, реальну відсутність процесу по Криму, і пішли туди ", підкреслив міністр.

За словами Кулебинаявна динаміка підтримки "Кримської платформи" свідчить, що Україна "збирає необхідну кількість держав, які готові в цю історію йти".

 

Рубрика:
Політика

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

3 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Одесситка

...все войны когда то заканчиваются... и Кулеба здесь прав - географию нашу нам не изменить...и в Украине НЕТ тех ресурсов , какие есть в РФ ...и наше сопротивление имеющимся УЖЕ внешним обстоятельствам работает против нас - уже давно пора делать трезвые выводы для себя пока мы еще государство...

2
oracle tudor

Є дві взаємо протилежні платформи які забезпечать співіснування України і московії. Перша: з московією потрібно говорити про деокупацію Криму і Донбасу це та основа яка і забезпечить співіснування України з московією, але нинішня влада Зеленського не вважає цю дискусію реальною. Тоді залишається друга: капітуляція України і дискусія на яких правах ( губернія чи край) Україна повинна стати складовою частиною московії. Зеленський схиляється до другого варіанта співіснування? "...следует иметь в виду,
что борьба сейчас предстоит за самое существование (Украины), и потому людей, явно продавшихся (московии) надо ненавидеть и запороть на колоде. Нельзя ведь, никак нельзя одолеть внешних врагов государства, пока вы не покараете врагов внутри самого государства, но вы будете натыкаться на них, как на подводные камни..." - Демосфен. Нинішня влада не державницькою (українською), це дилетанти-флюгери!

3
Одесситка

...нашу географию нам не изменить...и если вам хочется называть РФ "московией", то даже такое определение пишется с большой буквы как Московия, если вы грамотный человек...

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: