Разумков задоволений, що висновки Венеційської комісії збігаються із позицією Ради щодо рішень КСУ
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков задоволений тим, що позиція Венеційської комісії у багатьох питаннях збігається з позицією парламенту щодо рішень Конституційного Суду.
Про це спікер сказав на засіданні погоджувальної ради.
"На минулому тижні ми з вами отримали висновки Венеційської комісії щодо тих рішень, які були прийняті Конституційним Судом України та інших заходів, які були з цим пов'язані. Я задоволений тим, що позиція Венеційської комісії по багатьох питаннях збігається з позицією Верховної Ради України: і щодо незалежності інституцій, і щодо відповідальності за незаконне збагачення, що вона повинна бути достатньо жорсткою, що вона повинна бути кримінальною відповідальністю за недекларування", – зазначив Разумков.
Голова ВР подякував народним депутатам за те, що всі фракції погодилися на швидкий розгляд законопроєкту №4460-д щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Разумков висловив сподвання, що незабаром цей законопроєкт буде підписаний і набере чинності.
У Зеленського заявили, що рішення "Венеційки" прискорять розгляд законопроєктів щодо КСУ в Раді
Висновки Венеціанської комісії: у КСУ обіцяють врахувати критику в наступних рішеннях
Венеціанська комісія рекомендує реформувати КСУ: як саме
Раніше повідомлялося, що Венеційська комісія відповіла на запит Зеленського: Перевірка декларацій суддів не суперечить міжнародним стандартам.
Також Венеціанська комісія розкритикувала рішення КСУ і рекомендувала повернути позбавлення волі за брехню в деклараціях.
Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики рекомендував парламенту ухвалити ухвалити законопроєкти про відновлення повноважень НАЗК та особливості складання протоколу щодо суддів.
Нагадаємо, що у Раді зареєстрували законопроект, що відновлює повноцінну роботу НАЗК.
Раніше глава НАЗК заявив, що президент має ветувати компромісний закон про брехню в деклараціях. 4 грудня Верховна Рада прийняла компромісний законопроєкт 4460-д. Він відновлює кримінальну відповідальність за умисне декларування недостовірних відомостей та умисне неподання декларації, але не передбачає позбавлення волі за такі дії.