Запуск Starship: корабель піднявся на найбільшу висоту — 12 км, але вибухнув під час приземлення
Тестовий політ прототипа міжпланетної ракети Starship від SpaceX 10 грудня пройшов майже успішно — корабель вибухнув під час посадки.
Як пише The Verge, запуск відбувся з селища Бока-Чика у штаті Техас, де розташований майданчик SpaceX для експериментальних запусків.
Корабель зміг злетіти на 12,5 км — це найбільша висота, на яку Starship поки підіймався. Після того, як ракета набрала висоту, два з трьох основних двигунів вимкнулися, згодом вимкнулися всі двигуни. Незадовго до приземлення робота двигунів відновилася, але прототип занадто швидко наближався до землі.
Starship landing flip maneuver pic.twitter.com/QuD9HwZ9CX
— SpaceX (@SpaceX) December 10, 2020
Засновник і власник SpaceX Ілон Маск написав у Twitter, що тиск у паливному баку був низьким під час посадки, тому швидкість приземлення була високою. Інша частина тестового польоту — запуск, управління закрилками — пройшла успішно.
«Ми отримали всі необхідні дані! Вітаю команду SpaceX», — написав Маск.
Fuel header tank pressure was low during landing burn, causing touchdown velocity to be high & RUD, but we got all the data we needed! Congrats SpaceX team hell yeah!!
— Elon Musk (@elonmusk) December 9, 2020
SpaceX Starship SN8 crash lands after first successful high-altitude flight https://t.co/zojigajYq2 pic.twitter.com/Dztf914UT9
— CNET (@CNET) December 9, 2020
На сайті компанії SpaceX ще до того, як відбувся тестовий політ, зазначили, що ідеальне завершення випробування — не показник успіху.
«Успіх вимірюється не досягненням конкретних цілей, а можливістю навчитися на помилках, щоб покращити наступний запуск», — вважають у компанії.
Що це за ракета?
Starship — надважка ракета-носій, яка в перспективі має стати заміною для ракет Falcon 9 та Falcon Heavy, що використовуються зараз. Обидва ступені Starship багаторазові, а в другий інтегрований космічний корабель, тому його планують використовувати для пілотованих місій, зокрема й для польотів на Місяць і Марс.
Саме ракета-носій Starship має стати однією з тих, що до 2022 року доправлять на поверхню Місяця «першу жінку та наступних чоловіків» у межах програми «Артеміда» Національного аерокосмічного агентства США (NASA).