Про це повідомляє Вihus.info.
Так, 9 грудня апеляційний суд відмовив Ігорю Гладковському в його позовних вимогах у повному обсязі. Повний текст рішення з мотиваційною частиною поки ще недоступний, він має бути опублікований упродовж 10 днів.
Водночас адвокати журналістів із зали суду повідомляють, що судді декілька разів звертали увагу на необґрунтованість вимог Гладковського. Наприклад, у своєму позові він вимагав у авторів розслідування спростувати слова, яких вони взагалі не говорили — що Гладковський є організатором схеми розкрадання оборонних коштів.
«Ніхто — ані Бігус, ані Іванова — жодного слова не сказали про те, що Гладковський Ігор Олегович є організатором схеми розкрадання оборонного бюджету», — зазначила суддя й попросила адвоката Гладковського пояснити, хто й коли озвучив такі слова. Адвокату довелося визнати, що такого вислову в сюжеті взагалі немає, і що, на думку позивача, такі висновки могли б зробити глядачі після перегляду розслідування.
Окрім того, зі слів адвокатів, судді звернули увагу на абсурдність того, що Гладковський вимагав спростувати весь сюжет, адже «тоді треба спростувати, що у Гладковського є син Ігор, або що Денис Бігус — журналіст».
Раніше, 3 липня 2020 року, Подільський районний суд Києва визнав неправдивим і таким, що порушує особисті немайнові права Ігоря Гладковського, відеосюжет стосовно розкрадань в оборонній промисловості.
Суд зобов'язав журналістів протягом 10 діб із дня набрання рішенням суду законної сили спростувати поширену неправдиву інформацію, зачитавши диктором у програмі «Наші гроші». Натомість журналісти подали апеляцію.
У лютому 2019 року журналісти з проєкту Bihus.info опублікували масштабне розслідування щодо розкрадання в оборонному комплексі України. За оцінкою розслідувачів, сума, яку заробили на схемі розкрадачі — щонайменше 250 мільйонів гривень.
Як стверджують журналісти, до схеми причетний Ігор Гладковський, син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського. Олег Гладковський, зі свого боку, є близьким другом президента Петра Порошенка.
Журналісти-розслідувачі заявили, що восени 2018 року отримали анонімний лист з архівом листувань фігурантів схеми й за своїми даними встановили, що лист є автентичним.
За інформацією журналістів, Ігор Гладковський у 2015 році разом із друзями організував постачання контрабандних російських деталей для військової техніки. За корупційною схемою, державні оборонні підприємства переплачували за товар у кілька разів, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.
Другим учасником схеми, окрім Ігоря Гладковського, був його друг Віталій Жуков. Він працював в Укроборонпромі, звідки звільнився у 2014 році, перейшовши в приватний сектор. За даними журналістів, він відповідав за «оформлення документів».
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.