fbpx
Сьогодні
19:07 06 Гру 2020

У Швеції відкрили магазин, де ціни на продукти залежать від їхнього вуглецевого сліду

Фото: CNN

Шведська компанія Felix відкрила у Стокгольмі магазин, де ціни на всі товари залежать від їхнього вуглецевого сліду: чим він менший, тим дешевший продукт.

Про це повідомляє CNN.

Продуктам присвоюють ярлик "низький рівень впливу на клімат", якщо їхні викиди не перевищують половину від середнього показника для харчових продуктів у Швеції.

"Ми знаємо, що самі по собі цифри не мають сенсу для споживачів", — каже менеджер з маркетингу Felix Томас Сьоберг.  — "Щоб дати цифрам сенс, ми створили кліматичну шкалу, яка чітко показує поточне середнє значення і те, який кліматичний слід є низьким".

У Швеції відкрили магазин, де ціни на продукти залежать від їхнього вуглецевого сліду

Фото: CNN

Оцінити вуглецевий слід продуктів харчування непросто, і бренди об'єднуються зі спеціалізованими платформами, які обробляють дані за допомогою складних інструментів розрахунку для визначення викидів по всьому виробничому ланцюжку.

Ідея полягає в тому, щоб показати покупцям, наскільки легко робити вибір, що не впливає на клімат, коли продукти мають чітке маркування. Для розрахунку магазин ввів свою власну валюту з вуглецевим еквівалентом.

Поки що у харчовій промисловості немає стандартизованого підходу до розрахунку показників викидів вуглецю, але Сьоберг каже, що найважливіше — надати споживачам доступну інформацію.

"Сподіваюся, що в майбутньому ми побачимо загальні принципи розрахунку і маркування продукції", — говорить він.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: