Про це пише "Україна 24".
"Ми не могли не віддати ядерну зброю, тому що Україна не виробляла ядерні боєголовки. Вони завозилися з Росії, носії стояли в Україні, 176 носіїв, а ядерних боєголовок було 1300. І все в житті має початок і має завершення. Так і боєголовки – вони не вічні, настає час, коли їх треба міняти. У 1997 році "термін життя" боєголовок спливав, вони ставали небезпечними. Їх потрібно було зняти з ракет і поставити нові, а у нас їх не було, боєголовки не продаються. І, звичайно, Росія ніколи не обіцяла Україні, що забере старі й поставить нові", – розповів перший президент.
За його словами, в такій ситуації в України "не було іншого шляху".
"Були й питання тиску, але якби ми знали, що маємо свої боєголовки, полігони для випробувань, можливість контролювати ядерну зброю – ясна річ, що можна було б домовлятися і говорити, що раз ви тиснете, ми будемо шукати інші варіанти. Але тут тиск поєднувався з об'єктивною ситуацією, коли ядерна зброя ставала небезпечною. Мені вчені на документах показували, що якщо ми не зробимо цього кроку, то ядерний Чорнобиль нам просто здасться квіточками. Кожна з тих боєголовок у десятки разів більша за ту, яка була скинута на Хіросіму і Нагасакі. Україна прийняла декларацію, що в перспективі буде без'ядерною державою", – розповів Кравчук.
Перший президент додав, що тиск на українську владу відбувався з усіх боків:
"Альберт Гор (віцепрезидент США у 1993-2001 роках – ред.) прямо сказав: пане президенте, якщо ви будете відмовлятися скласти ядерну зброю, до вас будуть застосовані економічні, дипломатичні обмеження та інші санкції. Його підтримали європейські лідери. І Росія також підтримала цю ідеологію".
Також, Кравчук пояснив, чому Будапештський меморандум не врятував Україну від Росії.
Американська благодійна організація GEM разом із програмою Говарда Баффета погодилася у Полтаві відновити вікна і… Читати більше
У Львові в готелі поблизу центра міста пролунав вибух, внаслідок чого постраждав чоловік. Про це… Читати більше
У Сумах внаслідок ворожого обстрілу 30 січня зросла кількість жертв до 11 осіб: помер у… Читати більше
Гора Демарія є одна з найбільш мальовничих вершин Антарктиди, яка знаходиться всього за 8 км… Читати більше
Вірш Тараса Шевченка "Думка" ("Нащо мені чорні брови…"), який він написав у 1838 році, презентували… Читати більше
Країни Північноатлантичного Альянсу повинні готуватися до війни та більше витрачати на оборону, інакше російська федерація… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.