Новини

Кравчук пояснив, чому Будапештський меморандум не врятував Україну від Росії

Перший президент України Леонід Кравчук розповів, чому Будапештський меморандум, який гарантував Україні безпеку в обмін на відмову від ядерної зброї, не врятував її від російської агресії.

Про це він сказав в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Перш за все, суть меморандуму абсолютно правильна. Сказано, що держави будуть гарантувати Україні суверенітет, територіальну цілісність і незалежність, і будуть захищати від можливого нападу. Але як? Цього якраз і немає. В який спосіб, як національне законодавство підписантів скоординувати з міжнародними діями, щоб захистити Україну, цього немає. На цьому зараз якраз і є спекуляції", – пояснив перший президент.

Кравчук нагадав, що "Росія офіційно відмовилася від свого підпису, вони заявили, що Будапештський меморандум виконувати не будуть".

"Я не чув, щоб президент США хоч один хоча б нагадав, що був такий меморандум, і там стоїть підпис президента США. Зараз цей меморандум виконує тільки Україна. Ми повинні вплинути на глобальні світові процеси, щоб вони повернулися до України не тільки словами, але і діями, і той, хто його не виконує, несе відповідальність. Якщо Росію вивести зі світової розрахункової системи, її економіка стала б… я не знаю, які використовувати слова. Ось це санкції до держави", – підкреслив він.

Також Кравчук прокоментував всеукраїнське опитування виборців, де українців, зокрема, запитали, чи потрібно використовувати Будапештський меморандум для відновлення територіальної цілісності?

"Верховна Рада кілька разів зверталася до світової спільноти, зверталися президенти, це йшлося на міжнародних конференціях, на засіданні ООН. Не можна сказати, що Україна мовчала. Але є одне – Україна не об'єднувалася навколо цього важливого питання. І питання, поставлене президентом, коли воно вже спирається на волю народу, це вже документ, що народ сьогодні вимагає саме таких дій, а раз народ вимагає – то всі політсили повинні виконувати волю народу", – зазначив перший президент.

Свіжі дописи

  • Новини

У МВС презентували електронну мапу понад двох тисяч випадків канібалізму під час Голодомору 1932-1933 років

Міністерство внутрішніх справ у співпраці з Музеєм Голодомору оцифрувало та оприлюднило тисячі кримінальних справ, пов’язаних… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Від тісної клітки до просторого вольєра: у столичному зоопарку проходить реабілітацію врятована рись

Київський зоопарк став новою домівкою для рисі, на ім'я Степан, яка понад п'ять років жила… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Уперше українські військовослужбовиці отримали британську нагороду UK Women in Defence

Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс вручив престижну нагороду UK Women in Defence українським… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Інститут пам’яті створив соціальний ролик до 91-х роковин Голодомору та запросив долучитися до вшанування жертв

До 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років Український інститут національної пам'яті підготував соціальну рекламну кампанію, метою… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Україна нарощує підготовку операторів дронів: вже працюють 33 сертифіковані школи

Міністерство оборони України активно розвиває підготовку операторів безпілотних літальних апаратів. Станом на сьогодні вже 33… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

“Паляниця” і не тільки: Литва надасть перший транш у розмірі 10 млн євро на українську далекобійну зброю

23 листопада Литва та Україна підписали стратегічно важливий Меморандум про взаєморозуміння, що передбачає фінансування виробництва… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.