fbpx
Сьогодні
18:17 04 Гру 2020

Тихановська написала листа до Папи Римського

Фото Reuters

Світлана Тихановська надіслала главі Католицької церкви Папі Римському Франциску відкритого листа, який став відповіддю на його нову енцикліку Fratelli Tutti (Всі брати), опубліковану 3 жовтня.

Про це повідомили на сайті Світлани Тихановської.

У листі Світлана Тихановська розмірковує в світлі Fratelli Tutti про Білорусь і закликає Папу Франциска підтримати білорусів в їх прагненні до "кращої політики" і "соціальної дружби", про які йдеться в енцикліці.

На початку листа Світлана Тихановська розповідає Папі про те, як Білорусь прийшла до літа 2020 року. Вона констатує, що травмоване війнами, репресіями і Чорнобильською катастрофою білоруське суспільство вибрало в 90-х роках владу, "яка обіцяла стабільність і безпеку, як виявилося – ціною свободи, права вибору і самостійності". Протягом чверті століття білоруси неодноразово намагалися змінити несправедливий порядок, проте суспільство залишалося занадто роз'єднаним, атомізованим. Парадоксальним чином саме під час пандемії коронавірусу білоруський народ відчув силу солідарності та самоорганізації, особливо на тлі пасивності та байдужості держави. Натхненні цим досвідом – досвідом "братнього суспільства", що існує вже тут і зараз, завдяки солідарності і любові, великих змін, що складаються з маленьких дій кожної людини, білоруси повірили в майбутнє і залучилися в процес змін і в політичній сфері. Незважаючи на погрози, тиск, переслідування, всілякі перепони, в тому числі і арешт альтернативних кандидатів на президентський пост, вони об 'єдналися у вимозі прозорих і справедливих виборів.

У відкритому листі Світлана Тихановська особливо підкреслює роль жінок у цьому процесі. Вона цитує православного і католицького єпископів Артемія (Кищенка) і Юрія Кособуцького, які, говорячи про протестуючих білоруських жінок, згадали слова апостола Павла "Не будь переможений злом, але перемагай зло добром!"

Світлана Тихановська пише про те, як білоруські християни різних конфесій шукають вихід з політичної кризи. Служителі християнських церков не перестають закликати до припинення насильства, звільнення ув 'язнених, початку діалогу. Лідерка опозиції підкреслює, що білоруси різних конфесій діють, працюють та моляться разом.

"Чи зможе голос церкви і голос народу пробитися через броньовані шибки автомобілів, через щити міліції, через відключений інтернет? Яке пророче слово має силу зруйнувати ці стіни і побудувати мости? Від імені білоруського народу, ми просимо Ваших святих молитов і Вашого істинного слова правди і справедливості, які були б для всіх нас благословенням", – такими словами завершує лист Тихановська.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: