Про це йдеться у заяві Офісу генпрокурора.
Зазначається, що 1 грудня 2020 року генпрокурор Ірина Венедіктова змінила групу прокурорів у справі щодо заволодіння 81 млн грн Національної гвардії, яке розслідується детективами НАБУ.
"У зв'язку з тим, що справа набула резонансного статусу, з метою забезпечення швидкого, повного, неупередженого, всебічного та ефективного дослідження усіх обставин кримінального провадження, генеральним прокурором дійсно було прийнято рішення про включення Генерального прокурора до складу групи. Окрім цього, з метою досягнення ефективного досудового розслідування та вивчення обставин справи по суті, до складу групи прокурорів, було включено в.о. керівника САП Максима Грищука, а старшим групи визначено начальника управління САП Андрія Довганя", – повідомили в Офісі генпрокурора, наголосивши, що такі дії Венедіткової "не потребували жодних узгоджень з жодною особою або органом досудового розслідування".
В Офісі генпрокурора наголосили, що зміна групи прокурорів у кримінальному провадженні не впливає на проведення слідчих розшукових дій.
Також зазначається, що у справі колишнього власника "ВіЕйБі Банку" Олега Бахматюка Офісом Генерального прокурора дійсно двічі повертались матеріали кримінального провадження до НАБУ щодо екстрадиції. Окрім того, Офіс неодноразово звертався до НАБУ з проханням надати додаткові відомості та процесуальні рішення, виявлені та прийняті в межах кримінального провадження.
"Саме за ініціативи генерального прокурора проводилась нарада з керівниками НАБУ та САП щодо наявних процесуальних порушень, які можуть поставити під загрозу кінцевий результат у вигляді законного кримінального переслідування підозрюваного", – заявили в Офісі генпрокурора.
Затримку з екстрадицією пояснили необхідністю усунення усіх процесуальних порушень в матеріалах екстрадиційного запит.
фото: Офіс генпрокурора
У Венедіктової також відповіли на звинувачення у незміні прокурора у провадженні щодо формули "Роттердам+", зазначивши, що протягом слідства "жодними особами не висловлювалось сумнівів щодо його ефективності та не поставало питання необхідності заміни прокурора у провадженні, в тому числі і у зв'язку із його можливою зацікавленістю в унеможливленні публічного судового розгляду протиправних дій службових осіб НКРЕКП і представників групи компаній-бенефіціарів".
"Однак, відразу після прийняття прокурором САП Віталієм Пономаренком рішення про закриття кримінального провадження виникла низка питань щодо ефективності слідства та нагальної потреби у заміні прокурора у провадженні", – пояснили в Офісі генпрокурора.
У відомстві заявили, що розцінюють закиди НАБУ "виключно як спробу публічної дискредитації, як керівника правоохоронного органу, так і його працівників, та зниження рівня довіри громадськості до них до критично низького шляхом маніпулювання фактами та безпідставними звинуваченнями".
Крім того, додають в Офісі, "спотворення НАБУ реальних фактів може свідчити про намагання приховати неефективність здійснених досудових розслідувань та використання ЗМІ з метою тиску на генерального прокурора для прийняття тих чи інших процесуальних рішень", що є порушенням чинного законодавства України та гарантій щодо самостійності та незалежності прокурора у здійсненні його діяльності.
Про запровадження найбільшого пакета санкцій проти російської федерації оголосила Велика Британія: заходи спрямовані на посилення… Читати більше
Напередодні третьої річниці повномасштабної війни російська федерація здійснила наймасштабнішу атаку на Україну, застосувавши рекордну кількість… Читати більше
У суботу 22 лютого у столиці США Вашингтоні біля Меморіалу Лінкольна з нагоди третьої річниці… Читати більше
У Вашингтоні відбулася запланована зустріч президента Польщі Анджея Дуди з американським президентом Дональдом Трампом. Лідери,… Читати більше
Україна отримає від Естонії новий пакет військової допомоги, про який було оголошено 22 лютого. Він… Читати більше
Міністерство оборони США спростувало заяву президента Дональда Трампа про те, що Вашингтон виділив на допомогу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.