fbpx
Сьогодні 27/01/2021 08:29
14:55 02 Гру 2020

Депутати зробили крок до легалізації віртуальних валют

Верховна Рада у першому читанні проголосувала за законопроєкт 3637 "Про віртуальні активи", що може легалізувати ринок цифрових валют в Україні.

"За" законопроєкт проголосувало 230 нардепів, передає "Мінфін".

Законопроєкт підходить до поняття активів комплексно і не розглядає їх виключно як криптовалюту. Він є базовим, тобто визначає всі базові поняття та визначення, пов'язані з віртуальними активами, а також перелік постачальників послуг в даній області.

Документ визначає правовий статус і вимоги до постачальників послуг, пов'язаних з віртуальними активами, через проходження процедур держреєстрації одного або декількох видів діяльності:

  • зберігання або адміністрування віртуальних активів і ключів віртуальних активів;
  • обмін віртуальних активів;
  • переказ віртуальних активів;
  • участь і надання фінансових послуг, пов'язаних з пропозицією емітента та/або продажем віртуальних активів.

Зазначається, що закон "Про віртуальні активи" доповнює раніше ухвалений закон про запобігання відмиванню коштів, одержаних злочинним шляхом та адаптує рекомендації FATF.

За словами віце-прем'єр-міністра — міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, міжнародні криптокомпанії відтепер зможуть реєструвати блокчейн-бізнес в Україні.

Мінціфра буде регулятором ринку, крім окремих випадків, де вступає НБУ або Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку.

Центральним органом, який формує і реалізує державну політику в сфері обігу віртуальних активів, є Міністерство цифрової трансформації. На Мінцифри покладені завдання, зокрема, здійснення держрегулювання та контролю за обігом віртуальних активів в Україні, забезпечення та здійснення контролю за виконанням, у межах компетенції, виконання учасниками ринку віртуальних активів законодавства тощо.

 

 

 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: