Про це він написав у соцмережах.
"Хоч це й не передбачено правилами правопису, але я гадаю, що слово «Незалежність» варто писати з великої літери.
На знак безмежної поваги до всіх, хто століттями за неї боровся, та як символ того, як багато вона для нас означає.
Вперше розповідаючи дітям, що таке Незалежність України, її суверенітет, свобода та самостійність, можна почути їхнє щире здивування: «А що, хіба може бути якось інакше?»
На це запитання 29 років тому наше суспільство дало, без перебільшення, історичну відповідь: інакше бути не може.
1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум, на якому понад 90% громадян сказали незалежній Україні «так».
Понад 28 мільйонів голосів стали одним, потужним голосом українського народу, щоб промовити на весь світ: «Ми хочемо й будемо жити у своїй державі – у вільній Україні».
Згодом ми зрозуміємо, що здобуття Незалежності не означає остаточного завершення боротьби. Що її потрібно захищати зі зброєю в руках, ціною власного життя.
Ми робимо це сьомий рік поспіль. Робимо все для настання миру та повернення своїх територій.
Заради майбутніх поколінь та їхніх щирих здивувань: «А хіба може бути інакше, як вільна, єдина та незалежна Україна?»
Давайте задумаємося про це й будемо пам'ятати щоразу, коли так кортить розпочати фейсбук-баталію з власними співвітчизниками на тему «Хто більше, краще та правильніше любить Україну?»
Головне ж сьогодні полягає в тому, що у нас є все необхідне, аби ми стали потужною та конкурентоспроможною країною. І Україна має всі шанси бути саме такою вже незабаром. Але це можливо за однієї простої умови – якщо всі ми разом докладемо для цього свої зусилля", – написав президент.
Нагадаємо, що 1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум, на якому підтверджено Акт проголошення незалежності України, ухвалений 24 серпня 1991 року Верховною Радою України, за який тоді проголосували 346 народних депутатів.
1 грудня 90,92% виборців дали ствердну відповідь на запитання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» Не було жодного регіону, жодного населеного пункту, де ідея незалежності України не знайшла б підтримки більшості громадян. Зокрема, в Криму за незалежність проголосували 54,19% громадян, у Севастополі – 57,07%, у Донецькій, Луганській, Одеській та Харківській областях волю до власної держави виявили понад 80% громадян. В Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Хмельницькій, Черкаській, Вінницькій областях «за» проголосували більш як 95% громадян.
Уперше Фінляндія надала допомогу зі складу рятувальних засобів, що фінансується Європейським Союзом. Цього тижня в… Читати більше
Високопоставлені силовики та військові російської федерації виступають за ескалацію військових дій в Україні, відкидаючи можливість… Читати більше
Новообраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп повідомив про підготовку зустрічі з очільником кремля володимиром путіним,… Читати більше
Війська російської федерації у ніч проти 10 січня атакували Україну 72 ударними дронами Shahed та… Читати більше
Видання Spiegel з посиланням на свої джерела повідомило, що Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц не… Читати більше
Протягом минулої доби російські загарбники штурмували Покровський і Курахівський напрямки 71 раз, на Курському плацдармі… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.