fbpx
Сьогодні
17:33 29 Лис 2020

В ООН заявили, що через пандемію гендерна рівність може повернутися на 25 років назад

Фото shutterstock

Через пандемію коронавірусу жінки беруть на себе більше хатніх справ і догляду за сім'єю. До того ж, знайти роботу чи отримати хорошу освіту може бути важче. Усе це може знищити досягнення в гендерній рівності за останні 25 років.

Про це свідчать дослідження ООН Жінки.

Чому це важливо

Через те, що в більшості випадків домашню безоплатну роботу виконують жінки, знову укріплюється стереотип про те, що чоловіки мають бути годувальниками, а жінки ― домогосподарками. Це стосується й дітей: від дочок вимагають більше допомоги з хатніми справами, ніж від синів.

Ще до пандемії жінки виконували приблизно три четверті з 16 мільярдів годин неоплачуваної роботи, яку щороку виконують у світі. Тобто, жінки робили втричі більше неоплачуваної роботи, ніж чоловіки. З початком пандемії ця цифра зростає.

Лише у вересні в США близько з роботи звільнилися 865 тисяч жінок, тоді як чоловіків майже в 4 рази менше ― 200 тисяч. Жінки брали на себе хатні обов'язки, а також виховання дітей, які не ходили в садочки й школи через карантин. Існує ризик, що багато жінок уже не повернуться на роботу.

В організації "ООН Жінки" кажуть, що зменшення кількості жінок, які працюють, негативно впливатиме не тільки на їхній добробут, але й на економічний прогрес та незалежність. Окрім цього, вони стикатимуться з психологічними проблемами: тривожністю, високим рівнем стресу.

У підсумку жінки, які займаються неоплачуваною домашньою роботою, зможуть або менше часу приділяти оплачуваній роботі, або ж працюватимуть довше. Це може призвести до проблем з психічним і фізичним здоров'ям жінок, а також спричинити фінансові проблеми в сім'ї.

Опитування організації "ООН жінки" в більшості проводили в країнах з нижчим і середнім рівнем доходу. Однак з'ясувалося, що і в розвинених країнах жінки стикаються з тими самими проблемами.

ООН вивчила дані з 38 країн і зʼясувала, що зараз жінки виконують левову частку неоплачуваної роботи хатньої роботи. Окрім цього, час на прибирання збільшився — в умовах пандемії воно стало ретельнішим.

До пандемії на догляд за дітьми жінки витрачали приблизно 26 годин на тиждень, під час пандемії — приблизно 31 годину. Чоловіки до кризи витрачали близько 20 годин на тиждень на догляд за дітьми, зараз ця цифра збільшилася до 24 годин. Хоч батьки й почали більше часу витрачати на дітей, але у жінок цей показник все одно більший, ніж у чоловіків. У середньому це 30 годин на тиждень, що майже еквівалентно повному оплачуваному робочому тижню.

За даними ООН, до кінця цього року 13% жінок і дівчаток у світі (469 мільйонів чоловік) будуть жити в крайній бідності.

Що робити?

ООН зазначає, що цю проблему мають вирішувати уряди країн. Наприклад, варто надати додаткові відпустки для сім'ї або додаткові оплачувані відпустки, а також тримати відкритими центри догляду за дітьми.

В ООН заявили, що уряди не всіх країн взяли до уваги збільшення домашньої неоплачуваної роботи. Так, наприклад, Аргентина збільшила щомісячні виплати дитячої допомоги. Австралія і Коста-Ріка подбали про те, щоб служби з догляду за дітьми працювали й під час локдауну. Австрія, Італія і Кіпр надали працюючим батькам додаткову оплачувану відпустку за сімейними обставинами, а Канада, Іспанія та Республіка Корея ввели грошові допомоги для батьків, які постраждали через закриття шкіл і дитячих садочків.

Нагадаємо, у Раді підтримали законопроєкт, який урівнює права тата і мами у догляді за дитиною.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: