fbpx
Сьогодні
15:13 26 Лис 2020

Зеленська виступила на Жіночому конгресі та назвала цілі України в "Партнерстві Біарріц"

фото: Офіс президента

Перша леді Олена Зеленська вважає, що пандемія коронавірусу не тільки поставила перед людством нові виклики та вплинула на життя всіх людей, але й загострила вже існуючі в нашому суспільстві проблеми.

Про це перша леді сказала під час виступу на IV Українському жіночому конгресі.

Однією з основних тем цьогорічного конгресу з огляду на ситуацію у світі стала пандемія COVID-19, її вплив та наслідки для жінок у сфері трудових і сімейних відносин, а також захист від гендерно зумовленого насильства.

"Роль жінки у суспільстві та в сім'ї у складні часи посилюється, як і навантаження на неї. Під час карантину ми, жінки, крім своїх професійних обов'язків, виконували й домашню роботу, обсяг якої збільшився. Одночасно встигали допомагати з навчанням дітям, які вчилися дистанційно вдома", – сказала Олена Зеленська.

"У професійному житті жінкам також доводиться протистояти викликам, спричиненим пандемією. Особливо лікарям та медичним працівникам, серед яких в Україні жінок – понад 80 відсотків. Не можемо забувати й про освітян, яким довелося швидко вчитися самим, аби продовжувати навчати наших дітей. Взагалі, мабуть, немає жодної професійної сфери, на яку б не вплинула пандемія", – наголосила вона.

Крім цього, за її словами, пандемія загострила проблему домашнього насильства, а також змусила нас швидко адаптуватися та пристосовуватися до ситуації.

Перша леді також розповіла про успіхи України як учасниці міжнародного "Партнерства Біарріц", започаткованого країнами G7 з метою співпраці у встановленні гендерної рівності. У вересні 2020-го Україна офіційно стала повноправною учасницею партнерства.

У статусі партнерки Біарріц Україна взяла на себе зобов'язання посилити роботу у п'яти ключових сферах:

  1. розвивати безбар'єрний публічний простір, дружній до сімей з дітьми та маломобільних груп населення;
  2. навчати дітей принципів рівності жінок і чоловіків;
  3. запобігати та протидіяти домашньому та гендерно зумовленому насильству;
  4. зменшити розрив у оплаті праці жінок і чоловіків
  5.  створити більші можливості для чоловіків піклуватися про дітей.

"Партнерство Біарріц" було започатковане лідерами країн Групи семи (G7) на саміті в місті Біарріці (Франція) 25 серпня 2019 року. Мета ініціативи – посилити відповідальність та консолідувати зусилля міжнародної спільноти щодо досягнення гендерної рівності.

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: