fbpx
Сьогодні
13:08 25 Лис 2020

Рівність можливостей все ще потребує серйозної роботи, - Шмигаль заявив про дискримінацію по відношенню до жінок

фото: Урядовий портал

В Україні досі є проблема, пов'язана із дискримінаційним ставленням до жінок з боку роботодавців, а це призводить до того, що розрив у зарплаті між чоловіками та жінками становить до 25%.

Про це Денис Шмигаль сказав під час виступу на IV Українському Жіночому Конгресі "Від можливостей до реальних змін".

"Якщо рівність прав та обов'язків чоловіків та жінок юридично є однаковими, то рівність можливостей все ще потребує серйозної роботи. На жаль, у нашому суспільстві все ще дискримінаційне ставлення роботодавців до працівників-жінок. Міністерство соціальної політики зазначає, що тільки у питанні заробітної плати це призводить до розриву у розмірі до 25%. Чверть зарплати жінки недоотримують через упередженість, через чоловічі та жіночі професії, через декрет, через вік, зовнішність та навіть характер. А що в результаті? Це заважає усім українцям ставати більш заможними та більш успішними", – сказав Шмигаль.

На його переконання, 2020 рік став визначальним у забезпеченні рівного права чоловіків та жінок або жінок та чоловіків у публічній політиці. Для досягнення балансу рівності у рамках виборчого процесу у виборчому кодексі України була запроваджена найкраща світова практика і це вже дало результати – вперше на місцевих виборах партії повинні були дотримуватися квоти.

"В кожному списку мало бути не менше 40% представників однієї статі та результат не змусив себе чекати. Перше за все, десятки жінок вирішили спробувати себе у політиці, відкинули стереотипи та проявили себе", – додав глава уряду.

Він навів дані громадських активістів, що найбільше жінок було обрано у маленьких громадах, маленьких містах із кількістю виборців до 10 тисяч. Це майже 42%, у районних радах -33,7% обраних депутатів є жінками, у радах громад із кількістю виборців у понад 10 тисяч – майже 33%, в облрадах – 28%.

"Радий, що цей процес розпочинається саме із громад, це і є та суспільна трансформація", – наголосив прем'єр.

"Політична участь у державотворчих процесах, економічна участь, можливості професіональної реалізації або інші сфери життєдіяльності суспільства — всюди мають бути захищені права всіх, незалежно від статі, віросповідання, соціального статусу та расової приналежності, віку. Рівні умови – це рівний доступ до можливостей заради зростання та реалізації власного потенціалу", — підкреслив Шмигаль.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: