fbpx
Сьогодні
16:51 22 Лис 2020

Забруднення повітря вбило 500 тисяч новонароджених дітей у 2019 році, – дослідження

Забруднення повітря вбило 476 тисячі новонароджених у 2019 році, причому найбільші осередки смертності знаходяться в Індії та країнах Африки на південь від Сахари.

Про це йдеться в новому глобальному дослідженні, згідно з яким майже дві третини смертей сталися від отруйних парів, що утворюються в результаті використання палива для приготування їжі.

Понад 116 тисяч індійських немовлят померли від забруднення повітря в перший місяць життя, а в країнах Африки на південь від Сахари ця цифра склала 236 тисяч, йдеться у звіті "Стан глобальної повітряного середовища до 2020 року", передає The Telegraph.

Дослідження провели американський Інститут впливу на здоров'я та Інститут медичних показників і оцінки.

Автори пишуть, що вони покладаються на висхідний обсяг даних, що пов'язують вплив забруднення повітря на матерів під час вагітності з підвищеним ризиком того, що їх немовлята будуть народжені замалими (низька вага при народженні) або занадто рано (передчасні пологи).

Ці умови пов'язані з серйозними ускладненнями та вже складають переважну більшість випадків неонатальної смертності в обох регіонах.

В ході нового аналізу підрахували, яка частка цих смертей викликана забрудненням навколишнього середовища і повітря в будинку.

"Здоров'я дитини має вирішальне значення для майбутнього кожного суспільства, і ці нові дані свідчать про особливо високий ризик для немовлят, які народжуються в Південній Азії та країнах Африки на південь від Сахари", – сказав президент Інституту впливу на здоров'я Ден Грінбаум (Dan Greenbaum).

"Не дивлячись на повільне і неухильне зниження залежності домогосподарств від неякісних видів палива, забруднення повітря від такого собі палива залишається ключовим фактором смертності цих самих немовлят", – додав він.

В цілому, у звіті наголошується, що забруднення повітря призвело до 6,7 мільйона смертей у всьому світі у 2019 році, що ставити проблеми в один ряд з причинами смерті в результаті високого кров'яного тиску, вживання тютюну і ризиків, пов'язаних з харчуванням.

Автори додали, що в той час, як пандемія COVID-19 привела до значних соціальних та особистих витрат, "багато країн світу вперше за багато років побачили блакитне небо і зоряні ночі". Але це тривало недовго.

Проте блакитне небо стало нагадуванням про те, що забирає з собою забруднення навколишнього середовища, резюмують автори звіту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: