Новини

За 10 років природні зони в Україні зсунуться з півдня на північ на 150-200 км, – екологи

Протягом найближчих 10 років в Україні з'явиться велика кількість природних явищ, до яких країна на сьогодні фактично не готова.

Про це під час пресконференції в Укрінформі повідомила екоактивістка, президент Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок.

"За прогнозами кліматологів і вчених природні зони в Україні зсунуться з півдня на північ уже в найближчі 10 років, на 150-200 км. Ми відчуємо зовсім інші природні умови та клімат. З'явиться велика кількість природних явищ, до яких ми фактично не готові. Зміни клімату не пожаліють нікого", – зазначила експерт.

Тому, за словами Циганок, паралельно з дискусіями, чи можливо зупинити зміни клімату, Україна повинна готуватися до адаптації до цих змін.

"Зміна клімату вже сьогодні в Україні. Кожен з нас уже в 2020-му році відчуває це. Ведуться дискусії, чи можна запобігти зміні клімату. Але адаптуватися до неї ми, українці, повинні вже сьогодні", – підкреслила президент асоціації екологів.

За її словами, такі явища як пилова буря, яка накрила Київ у квітні поточного року, як і багато інших аномальних явищ, які спостерігаються в Україні в останні роки, повторюватимуться.

"Згадайте, в середині квітня, коли Київ накрила пилова буря. Ці бурі будуть повторюватися. А сніжні зими, до яких ми звикли, навряд чи повернуться в наші широти. Одночасно, наклалася проблема масштабних лісових пожеж, дефіцит питної води", – підкреслила Циганок.

Водночас, вважає експерт, в Україні є наукові розробки, які дозволяють істотно поліпшити умови життя при кліматі, що змінюється.

"В Україні є науковий потенціал, який здатний, спираючись на наукові розробки, запропонувати низку дуже простих, але дуже необхідних заходів і дій. Можна істотно поліпшити умови проживання і здоров'я населення, привівши в порядок містобудівну та землевпорядну діяльність, заборонивши дике розорювання прибережних зон, висадивши в правильному науковому порядку лісозахисні смуги. Необхідно, щоб на це звернули увагу керівники ОТГ. Тим більше, це суттєво покращить не лише екологічну складову територій, а й економічну ", – підкреслила Циганок.

За її словами, проблематика адаптації до змін клімату обговорюватиметься під час II Міжнародного екологічного форуму ECO UKRAINE 24 вересня в Києві.

Свіжі дописи

  • Новини

Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за “данською моделлю”

Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Зимова єПідтримка: у Мінекономіки роз’яснили, як отримати 1 000 гривень від держави

Міністерство економіки України оприлюднило деталі отримання одноразової допомоги від держави "Зимова єПідтримка". Про це повідомляє Мінекономіки,… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

У ЗСУ спростували інформацію про ймовірну присутність північнокорейських військових на Харківщині

Інформація про нібито присутність військовослужбовців Північної Кореї на території Харківської області не відповідає дійсності. Про… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

У трьох районах Києва не працює сигнал повітряної тривоги: у чому причина?

В окремих частинах Святошинського, Шевченківського та Соломʼянського районів Києва тимчасово не працюватиме система оповіщення населення… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Легендарний “Щедрик” українського композитора Леонтовича прозвучав у святковій рекламі Chanel

Легендарна різдвяна пісня «Щедрик» авторства українського композитора Миколи Леонтовича стала музичною основою святкової реклами модного… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Львівська бібліотека зібрала понад 350 дитячих малюнків та листівок для військових на передовій

Нещодавно у Львівській муніципальній бібліотеці провели збір листівок, малюнків та оберегів для захисників та захисниць.… Читати більше

Friday November 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.