Про неоднозначне завдання повідомив директор київської школи № 210 Дмитро Ламза.
Він поширив фото із завданням з підручника, де дітям пропонують відповісти, що має зробити уявний персонаж Ігор на пропозицію дівчинки випити глінтвейну, щоб «зігрітися, як це інколи роблять дорослі».
У своєму дописі в Facebook він розповів, що до нього звернулись обурені батьки учнів.
«Телефонують до мене батьки учнів 3-го класу (не моя школа) із простим запитанням: як пояснити дитині, що таке глінтвейн? У мене німа пауза… А тепер запитання: як вчитель має пояснити дитині, що таке глінтвейн і чого діти його хотіли пити?», — зазначив Ламза.
Фото завдання швидко поширилось соцмережами. Користувачі коментували, що не можуть сформувати відповідь на завдання, а у багатьох виникли питання і до його оформлення.
«Підкажіть логіку завдання, суть же навіть не в глінтвейні. Діти в горах самі? Звідки дівчинка Ліза знає рецепт напою? Звідки у Лізи інгредієнти напою? …Навіщо в 8 років нашим дітям таке обговорювати?», — пише користувачка Svetlana Olegovna.
Генеральний директор видавництва «Світич», яке видало підручник, Олексій Андрусич пояснив, що завдання «реалізує державний стандарт початкової освіти» та має на меті сформувати в дітей негативне ставлення до алкоголю.
Він зазначив, що у завданні вибрали глінтвейн, оскільки діти часто бачать його на різдвяних ярмарках, а інші алкогольні напої можуть не викликати спокуси.
За словами Андрусича, завдання входить до загального сюжету підручника, де діти подорожують Україною.
«Зокрема потрапляють і в мальовничі Карпати. І того, хто хоч раз відвідав один з популярних вітчизняних гірських курортів, глінтвейн на горі не здивує. Бо його там продають. Так само як і гарячий чай, каву та їжу. Ідея "зігрітися глінтвейном" звісно приходить від дорослих, тому завдання й уточнює "як інколи це роблять дорослі"», — каже директор видавництва.
Він зазначив, що вчителі не контролюють, що відбувається за шкільними дверима, і припускає, що діти можуть побачити, як старші родичі «гріються» алкогольними напоями: «Нам не хочеться про таке говорити. Проте завдання школи — попереджати. І 3-4 класи — це якраз той час, коли говорити ВЖЕ можна і ЩЕ не пізно».
Наразі, за словами Олексія Андрусича, дискусія з директором школи Дмитром Ламзою «закінчилася мирно», освітяни та видавці порозумілися і погодилися разом «працювати на розвиток поколінь».
На це звернула увагу співзасновниця освітньо-дослідного центру Інна Доміна у своєму Facebook.
«Мені дійсно подобається підручник з хімії для 9 класу Савчин М.М. — доступно і структуровано поданий базовий матеріал. Але що ж нам робити з науковістю шкільних підручників? Коли вже нарешті у підручниках будуть подаватися новини сучасної науки, а не тренди нетрадиційної медицини з сайту Асоціації пенсіонерів?!», — пише вона.
Про Асоціацію пенсіонерів вона уточнила не просто так — посилаючись саме на їх «дослідження», в підручнику пишуть про цілющі властивості соди, яка допоможе побороти рак, кашель, грибкові захворювання, віруси і навіть відбілити зуби.
У підручнику уточнюється, що розчин соди можна приймати і для профілактики захворювань. Добре, що хоч не забули згадати про лікарів і про те, що неправильне використання соди може завдати організму шкоди.
Кіт Келлог, якого обраний президент США Дональд Трамп вирішив призначити спеціальним посланцем щодо України, прагне… Читати більше
Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський висунув пропозицію створити марку «Будапештський меморандум — це х…я» після інтерв’ю… Читати більше
9-річний Роман Олексів, який отримав опіки 45% поверхні тіла внаслідок ракетного удару рф по Вінниці… Читати більше
Операція ЗСУ, яка триває п'ять місяців на території Курської області рф, суттєво змінює всю оперативну… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський візьме участь у зустрічі у форматі "Рамштайн", яка відбудеться вже завтра,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.