fbpx
Сьогодні
11:02 19 Лис 2020

1 млрд гривень підтримки для малих і середніх підприємств України: результати німецько-української співпраці

English version here

В рамках Європейського тижня підприємництва Фонд розвитку підприємництва презентував результати Проєкту "Підтримка малих і середніх підприємств", що фінансувався Урядом Німеччини та Європейським Союзом через Німецький банк розвитку KfW.  За вісім років німецько-української співпраці була розбудована система кредитування малих та середніх українських підприємств у національній валюті та профінансовано МСП на загальну суму близько 1 млрд грн.

Команда колишнього Німецько-українського Фонду (з 2020 року це Фонд розвитку підприємництва) разом з консультантами Франкфуртської школи фінансів та менеджменту розробили нову програму з підтримки інвестицій малих та середніх підприємств у національній валюті для захисту від валютних ризиків. 

З цією метою KfW залучив для України від ЄС в рамках ініціативи EU4Business фінансову допомогу у розмірі 5 млн євро. Тож Фонду вдалося запропонувати МСП довгостроковий кредитний ресурс в гривні під 14-15% річних. Згодом до програми приєднались місцеві органи влади з програмами компенсації процентів до 50%, що дозволило вдвічі скоротити річний відсоток для підприємців. 

1 млрд гривень підтримки для МСП України

Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен поділилася результатами співпраці: "Німеччина змогла забезпечити основу для успіху українських малих та середніх підприємств завдяки фінансовій підтримці у розмірі 12 мільйонів євро. Цей проєкт є живим прикладом чудової донорської співпраці, адже в рамках програми більше 300 МСП отримали кредити. Німеччина і надалі працюватиме з Фондом розвитку підприємництва".  

У рамках Проєкту було проведено низку заходів, що сприяли інституційній розбудові Німецько-Українського Фонду. Результативність цих заходів підтверджена і зміною фінансових показників роботи Фонду. Зокрема, у період із 2015 по 2019 року:  

  • чистий процентний дохід зріс на 600%
  • чистий прибуток зріс із -3,6 млн євро до 5,6 млн євро
  • власний капітал НУФ збільшився на 177%

Модель реалізації Програми НУФ в комбінації з механізмом компенсації процентних ставок від місцевих органів влади лягли в основу Державної програми "Доступні кредити 5-7-9%". А завдяки ефективній моделі функціонування Німецько-Український фонд був обраний Урядом України в якості платформи для реалізації Державної програми "Доступні кредити 5-7-9%" та перейменований у Фонд розвитку підприємництва. 

Сергій Марченко, Міністр фінансів України, наголосив: "Фонд розвитку підприємництва на сьогоднішній момент є одним із основних драйверів кредитування в Україні, тому що він є фактично адміністратором Державної програми "5-7-9%". І вже за цією програмою на сьогодні видано 4,5 тисячі кредитів для малого і середнього підприємництва на загальну суму 11 мільярдів гривень". 

"Колишній Німецько-український фонд є лідером фінансових інновацій і забезпечує фінансову ефективність як для українських малих і середніх підприємств, так і для нашого внеску, який, по суті, є внеском платників податків у ЄС", – зазначив Штефан Шльойнінг, керівник програм співробітництва, Представництво ЄС в Україні.

1 млрд гривень підтримки для МСП України

Довідка. Проєкт "Підтримка малих і середніх підприємств" поділений на дві частини – інвестиційну та консультаційну. Інвестиційна складова представлена позикою від Уряду Німеччини, наданої Україні через Німецький банк розвитку KfW, у розмірі 10 млн євро.  Консультаційна складова включала в себе 2 млн євро гранту, призначених для інституційної розбудови НУФ, консультаційної підтримки банків-партнерів, організації маркетингових заходів та фінансових ярмарків. Реалізація цієї складової відбулась за участі Франкфуртської школи фінансів та менеджменту. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: