Це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" із посиланням на власне джерело.
"Перше – передання контролю над кордоном, що максимально детально пропрацьовано. Увагу звернено на моніторинг з боку ОБСЄ з метою забезпечення довіри до заходів. Уже на першому етапі ОБСЄ має забезпечити максимальний контроль над кордоном. Паралельно буде створено спеціальну підгрупу в ТКГ для опрацювання процедури відновлення Україною контролю над кордоном. Цей контроль має бути забезпечений до початку виборчої кампанії до органів місцевого самоврядування в ОРДЛО за українським законодавством", – розповів співрозмовник агентства.
За словами джерела, ключовою складовою українського мирного плану є повна демілітаризація ОРДЛО: "Це головна передумова подальшого політичного процесу, адже нормальне політичне життя неможливе у військовому таборі".
Демілітаризація передбачає виведення найманців і важкого озброєння, роззброєння, демобілізацію всіх комбатантів з боку проросійських сил. Цей процес узгоджуватиметься з процесом повернення підрозділів Збройних сил України в місця постійної дислокації.
Важливим елементом плану є повний доступ місії ОБСЄ до всієї тимчасово не контрольованої урядом України території, як і передбачає мандат місії.
"ОБСЄ має забезпечити на всій території Донбасу недопущення вакууму безпеки в процесі демілітаризації, а згодом допоможе провести чесні й демократичні вибори. Для цього пропонується створити спеціальний підрозділ чисельністю до 1500 осіб професійних поліцейських у складі СММ ОБСЄ", – зазначив співрозмовник агентства.
План також передбачає впровадження моделі перехідного правосуддя – чіткі правила притягнення до відповідальності підозрюваних у тяжких злочинах, деталі амністії та систему захисту прав людини.
Прийняття відповідного законодавства має синхронізуватися зі скасуванням низки указів президента Росії, зокрема про спрощений порядок надання громадянства РФ жителям ОРДЛО.
"Система перехідного правосуддя має забезпечити справедливий і безболісний перехід до мирного життя", – наголосило джерело.
План також передбачає повернення майна власникам – українським фізичним і юридичним особам, якому передуватиме проведення міжнародного аудиту нинішнього становища активів. Таке повернення має передувати всім іншим крокам в економічній площині, як і передбачає відповідне рішення РНБО України.
У Бучі Київської області створять в парку "Диво" унікальний освітній простір – екоклас, де діти… Читати більше
Два роки тому військового Андрія Даньо з Івано-Франківська офіційно визнали загиблим після важкого поранення. Та… Читати більше
22 лютого, внаслідок російського удару керованими авіаційними бомбами по місту Костянтинівка Донецької області, щонайменше 2… Читати більше
Уже дев'ятий день на Чорнобильській атомній електростанції продовжують ліквідовувати наслідки удару російського безпілотника по об’єкту… Читати більше
До фіналу японської культурної премії імені Тедзуки Осаму потрапила манга "Бойовий шрам" (Battle Scar) про… Читати більше
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що підтримує заклик "усунути першопричини" повномасштабної російської агресії… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.