fbpx
Сьогодні
19:50 12 Лис 2020

Судді КСУ у відставці просять Зеленського відкликати свій законопроєкт про розпуск КС

Асоціація суддів Конституційного суду, до якої входять судді у відставці, просить президента Володимира Зеленського відкликати законопроєкт №4288 "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства", а також посприяти у заповненні трьох вакантних посад суддів КС.

Відповідне звернення оприлюднене на сайті суду.

Зазначається, що члени Асоціації не поділяють реакцію окремих політиків, публічних службовців і громадських активістів на рішення від 27 жовтня, оскільки вони у своїх заявах спотворюють його зміст і створюють політичну напругу навколо суду.

"Такі посадовці внаслідок або низької кваліфікації, або навмисного спотворення суті Рішення №13-р/2020 штучно створюють політичну напругу навколо Конституційного суду, заявляючи, зокрема: "закрили реєстр е-декларацій", "оголосили про припинення перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття публічних посад", дозволили отримувати коштовні подарунки". Однак таке не випливає зі змісту вказаного рішення", – йдеться в заяві.

Члени Асоціації вважають, що запропоновані законопроєкти суперечать Конституції. До таких документів Асоціація відносить законопроєкти №4288 "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства" і № 4304 "Про відновлення дії окремих положень закону "Про запобігання корупції" і Кримінального кодексу України", у яких пропонується визнати згадане рішення суду "нікчемним", припинити повноваження суддів КС і відновити дію скасованих норм закону.

"Неприпустимими є і законопроекти, які спрямовані на блокування діяльності Конституційного суду шляхом непропорційного збільшення кворуму для правомочності засідань Конституційного суду, надмірне збільшення кількості голосів для ухвалення рішення та навіть взагалі позбавлення фінансування Конституційного суду", – йдеться в заяві.

Зазначається, що не лише ухвалення таких законів, але і внесення їх у парламент є посяганням на Конституцію.

Нагадаємо, що 27 жовтня Конституційний суд скасував ст. 366−1 КК України про кримінальну відповідальність за внесення недостовірних даних в декларацію, а також визнав неконституційними повноваження НАЗК щодо контролю і перевірки декларацій, цілодобовий доступ до реєстру декларацій і моніторинг способу життя.

В НАЗК заявили, відповідне рішення судді ухвалили у власних інтересах. За даними антикорупційного відомства, двоє членів КСУ внесли у свої декларації недостовірні дані, і тепер, ймовірно, намагаються уникнути відповідальності.

Своєю чергою, Конституційний суд заявив про "постійний тиск" з боку антикорупційних органів.

Володимир Зеленський у зв'язку з рішенням КС скликав 29 жовтня засідання РНБО для визначення заходів невідкладної реакції держави на нові загрози і виклики національній безпеці та обороні країни. На засіданні було ухвалено рішення відновити публічний доступ до Єдиного державного реєстру декларацій; забезпечити проведення спеціальних перевірок НАЗК; державним органам та органам місцевого самоврядування забезпечити доступ НАЗК до реєстрів та баз даних.

Крім того, Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства" (№4288), яким пропонує припинити повноваження чинного складу КС.

Комітет Ради схвалив законопроєкт Зеленського про розпуск КСУ.

 

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: