fbpx
Сьогодні
18:32 11 Лис 2020

В Україні стартує Рік обізнаності про рак легені

В Україні розпочався Рік обізнаності про рак легені. У всьому світі саме листопад присвячений інформуванню про рак легені.

Зважаючи на поширеність цього виду раку і високу смертність від нього в Україні, було вирішено розпочати масштабний інформаційний проєкт довжиною у рік.

Його мета — підвищити рівень знань українців про рак легені, його профілактику та лікування. 

В Україні стартує Рік обізнаності про рак легені: інфографіка

Для цього буде проведено низку заходів: від організації роботи сайту з освітніми матеріалами про захворювання до виставок, світлового шоу з використанням дронів та інформаційних акцій за підтримки провідних експертів.

Рак легені — одне з найпоширеніших онкологічних захворювань з високою смертністю. Щороку у світі від нього помирає більше людей, ніж від раку молочної залози та колоректального раку разом***. В Україні це понад 9 000** людей на рік, у світі — понад 1 700 000***)

В Україні стартує Рік обізнаності про рак легені: інфографіка

Рак легені часто не проявляється симптомами у хворих на ранніх стадіях. Перші ознаки хвороби людина помічає вже на третій або четвертій стадії, коли більшості пацієнтів лікарі можуть запропонувати лише паліативне лікування. Таких пацієнтів — 70 відсотків. Водночас шанси подолати хворобу значно вищі, якщо вона виявлена на ранніх стадіях (із хворобою, яку діагностовано на ранніх стадіях, виживаність рік і більше становить 88% у порівнянні з 19% пацієнтів, у яких виявлено хворобу на пізніх стадіях)****. В Україні не прожили й одного року хворі з числа вперше виявлених у 2018 р. (58,9 %)**.

В Україні стартує Рік обізнаності про рак легені: інфографіка

"Одним із наших ворогів у боротьбі з раком легені є незнання. Більшість ігнорує профілактику та не дотримується культури регулярних медоглядів. Мета нашого проєкту аби більше людей знали, що являє собою ця хвороба, як їй запобігти, хто в групі ризику, як її розпізнати на ранніх стадіях та вчасно звернутися до лікаря. Ми про все це говоритимемо під час різних інформаційних заходів упродовж року", — розповідає Оксана Сурцева, медичний директор "Рош Україна", організатор проєкту.

В Україні стартує Рік обізнаності про рак легені: інфографіка

В Україні є організації емоційної підтримки онкологічних пацієнтів та спеціалізовані спільноти, де пацієнти та їхні родичі діляться інформацією і своїми історіями боротьби з хворобою. Одна з найбільших спільнот, що об'єднує людей, які стикнулися з раком легені, — громадська організація "Легені", яка підтримує проєкт "Рік обізнаності про рак легені". Засновниця організації Вікторія Штонда  переконана, що саме обізнаність — один із головних чинників, який допоможе діагностувати захворювання на ранніх стадіях та своєчасно розпочати лікування.

В Україні стартує Рік обізнаності про рак легені: інфографіка

"Обізнаність і є першочерговою профілактикою. Рак легені часто не маніфестує себе до останніх стадій, тому, щоб виявити хворобу вчасно, необхідно уважно ставитися до свого здоров'я і проходити профілактичні огляди. Інноваційні ліки подовжують життя та зберігають його якість, але вони теж повинні застосовуватися вчасно. У нас же поширені думки, що якщо я почуваюся добре, то й робити обстеження не потрібно, або якщо я не палю, то й рак легені мені не загрожує. Це хибні уявлення, для боротьби з якими і потрібні просвітницькі проєкти. Саме тому я особисто, як керівник ГО "Легені", наші пацієнти та однодумці підтримуємо Рік обізнаності про рак легені", — коментує Вікторія. 

В Україні стартує Рік обізнаності про рак легені: інфографіка

У рамках ініціативи "Рік обізнаності про рак легені" створений сайт stoplungcancer.org.ua — інформаційний центр, що об'єднує важливі дані про захворювання. На сайті можна дізнатися про рак легені: перші ознаки захворювання, типи хвороби, види лікування,  профілактику та дані про групи ризику. Окрім освітньої інформації, там розміщені контакти діагностичних центрів та громадських організацій, що підтримують онкологічних пацієнтів.  

Також на сторінці компанії "Рош Україна" у Facebook можна буде дізнатися про інформаційні та офлайнові заходи, які будуть проводитися в рамках Року обізнаності про рак легені. 

* Компанія "Рош" — одна з провідних компаній світу в галузі фармацевтики і діагностики. 

________________________________________________________________________________________________

**Дані Національного канцер-реєстру за 2018-2019 роки. http://www.ncru.inf.ua/publications/BULL_21/index.htm  (режим доступу 20.10.2020)

***World Health Organization (WHO) https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/cancer (режим доступу 20.10.2020)

****Lung Cancer Statistics. Cancer Research UK. Available from: https://www.cancerresearchuk.org/health-professional/cancer-statistics/statistics-by-cancer-type/lung-cancer#heading-Two (режим доступу 20.10.2020)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: