Кулеба: Україна має просувати культурну дипломатію

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба ставить завдання у просуванні України у світі методами культурної дипломатії не замикатися певним колом світових столиць, а відкривати нові географічні обрії.

Про це він заявив на відкритті Міжнародного онлайн-форуму культурної дипломатії, повідомляє Укрінформ.

"Я ставлю завдання в Міністерстві закордонних справ не замикатися виключно на добре відомих і зрозумілих нам країнах. Безумовно, одразу хочеться щось провести в Парижі, хочеться щось зробити у Варшаві, поїхати в Нью-Йорк – це все зрозумілі і правильні речі, але світ набагато більший, і інтереси України набагато ширші. Тому, коли ми говоримо про культурну дипломатію, ми маємо відкривати нові географічні обрії і йти в ті країни, які, можливо, не вважаємо самоочевидними, але де нам потрібно інструментами м'якої сили зміцнювати наші позиції. Тому давайте думати ширше і бачити всю картину світу", – сказав Кулеба.

Він зазначив, що в Україні вже є інституційна база культурної дипломатії. Зокрема, в МЗС сформувалася культура займатися цим напрямом відповідно до кращих світових практик, створено Український інститут, виросло покоління артменеджерів, які готові займатися культурною дипломатією і знають, як це робиться, є політична підтримка такої діяльності на найвищому рівні.

"Тобто, умовно кажучи, вертикаль побудована, і від нас тепер очікуються дві речі: перша – це нові сенси, нові наративи, які ми будемо просувати щодо України у світі; друга – нові яскраві проєкти, якими ми будемо дивувати світ і м'якою силою культури впливати на уявлення про Україну і на ставлення до України в різних країнах світу", – зауважив міністр.

Він додав, що справжнє мистецтво дипломатії полягає в тому, щоб у загальних рамках, які створюються для просування України, таргетувати відповідні країни як особливі аудиторії зі специфічними сприйняттям і потребами.

Кулеба також спрогнозував, що у 2021 році для реалізації проєктів доведеться спиратися на онлайн-інструменти.

"Але я закликаю дивитися в принципі на онлайн-простір як на окремий сегмент, в якому ми маємо розгорнути повноцінну діяльність. Окрім фізичних виставок, проєктів, на які люди мають прийти, ми також маємо концептуалізувати і ефективно використовувати не як доповнення до офлайн-простору, не як його заміну, а як повноцінний простір, де Україна має нарощувати свою присутність", – підкреслив очільник МЗС.

Свіжі дописи

  • Новини

100-річчя Українського радіо: з нагоди ювілею НБУ випустив пам’ятну монету, а “Укрпошта” – марку

До 100-річчя Українського радіо Національний банк України презентував пам'ятну монету, а "Укрпошта" урочисто погасила марку "Нове сторіччя… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

На знищення 400 мін в акваторії Чорного моря може піти п’ять років, – Плетенчук

Україні знадобиться до п’яти років на знешкодження чотирьох сотень мін у Чорному морі. Також задля… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Норвегія долучиться до “данського формату” підтримки України

Норвегія долучиться до "данського формату" підтримки - прямого фінансування виробництва українського озброєння і техніки. Про… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

“Енергоатом” назвав актом ядерного тероризму погрози росії зупинити роботу місії МАГАТЕ на ЗАЕС

Російська Федерація погрожує зупинити роботу місії МАГАТЕ на ЗАЕС. Це акт ядерного тероризму. Про це… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Шмигаль зустрівся із заступником Держсекретаря США: обговорили відновлення інфраструктури й захист енергооб’єктів

У Києві, 15 листопада, відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та заступника Державного секретаря США,… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

“Мінська-3” не буде, нам потрібен реальний мир: Зеленський прокоментував розмову Шольца та путіна

Дзвінок канцлера Німеччини Олафа Шольца російському диктатору володимиру путіну - це скринька Пандори. За ним… Читати більше

Friday November 15th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.