fbpx
Сьогодні
15:41 09 Лис 2020

Карантин вихідного дня допоможе уникнути жорсткого локдауну, - президент

фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський вважає, що тимчасовий режим карантину на вихідні дні орієнтовно на кілька тижнів може допомогти уникнути жорсткого локдауну та дасть змогу підготувати необхідну кількість лікарняних ліжок.

Про це він заявив під час наради з представниками Кабміну та правоохоронних органів щодо коронавірусу.

"Тимчасовий режим карантину на вихідні, приблизно на кілька тижнів, може допомогти нам уникнути жорсткого локдауну. Таким чином ми уникнемо великого збільшення хворих і встигнемо підготувати необхідну кількість ліжок. Збільшення кількості ліжок, носіння масок та тимчасовий карантин вихідного дня дадуть хороший ефект. Наш сценарій розвитку епідемічної ситуації в холодну пору року буде далеко не найгіршим", – зазначив президент.

В ОП додали, що на нараді детально зупинилися на підготовці ліжок у разі збільшення кількості хворих, і повідомили, що за кілька тижнів їх має бути додатково забезпечено ще близько ста тисяч.

Денис Шмигаль поінформував, що за минулий тиждень ще 10 лікарень почали приймати хворих на COVID-19. Крім того, він зауважив, що кількість ліжок для таких пацієнтів збільшили на 4400.

Також він запевнив, що уряд продовжує нарощувати кількість тестувань.

Водночас міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, що нині відбувається закупівля кисневих концентратів та ліцензування компаній, які виробляють медичний кисень. Він зазначив, що додатково було ліцензовано 16 таких підприємств.

Також Президенту доповіли про те, що лікарні Національної академії наук та Укрзалізниці приймають ургентних хворих, які не мають COVID-19, щоб звільнити місця для пацієнтів з коронавірусом в перепрофільованих для цього медзакладах. За даними ОП, це додало близько п'яти тисяч ліжок, наразі допрацьовують зміну маршрутів, щоб хворих в ургентному стані могли привезти до цих закладів.

Також зазначається, що додатково уряд проводить закупівлі тестів на антитіла, й за виділені на це 1 млрд грн буде закуплено 300 млн таких тестів, перші сто тисяч "на підході".

Крім того, глава МОЗ повідомив, що 53% тих, хто звернувся на гарячу лінію щодо коронавірусної хвороби, мали запитання щодо сімейних лікарів, які переважно стосувалися неможливості зв'язатися з власним сімейним лікарем, того, що людина не має сімейного лікаря, чи неможливості відправити мобільну бригаду.

Степанов запевнив, що всі звернення ретельно відпрацьовуються.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: