fbpx
Сьогодні
13:21 06 Лис 2020

Медики, які лікують більше хворих на COVID-19, матимуть більшу зарплату, - прем'єр

Фото Reuters

Медичні працівники, які надають допомогу більшій кількості хворих на коронавірус, завдяки запровадженню відповідних коефіцієнтів матимуть більшу заробітну платню.

Про це сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

"На сьогодні укладені всі необхідні угоди з Національною службою охорони здоров'я України і медичними закладами. Уряд також встановив додаткові доплати у 25%, 75% і 125%. Якщо медичні працівники надають допомогу більшій кількості хворих і мають більше навантаження, в такому випадку будуть задіяні коригувальні коефіцієнти, що дозволяють отримувати більші заробітні плати", – розповів Шмигаль.

Прем'єр-міністр відзначив, що головне в медичній системі – це лікарі, забезпечення їх засобами захисту, гідними умовами оплати праці.

"Для цього уряд встановив два одночасні рівні доплати для лікарів, які стоять на передовій боротьби з коронавірусом. Доплата в розмірі 300%, яка уже виплачується. У нас були весною питання до виплат, вони вирішені, в щоденному режимі відпрацьовані. На сьогодні доплати йдуть в автоматичному режимі через НСЗУ у відповідних пакетах на боротьбу з COVID для всіх лікарень і лікарів, які здійснюють відповідну роботу".

Шмигаль зазначив, що з вересня цього року уряд збільшив оклади всіх без винятку медичних працівників – на 25%, 50% і 75%. Це додаткові кошти до заробітної плати медичного персоналу, розміри яких в абсолютних цифрах складають від однієї години – 3 тисячі грн. до 3,5 тисячі грн. в місяць.

Водночас він зауважив, що в умовах пандемії збільшилось навантаження на сімейних лікарів, які також частково або повністю задіяні в боротьбі з коронавірусом. І нагадав, що нещодавно уряд ухвалив рішення, яке дозволить сімейним лікарям отримувати більше коштів за кожну укладену декларацію. Капітаційна ставка за одну укладену декларацію буде збільшена з нинішніх 600 грн. до 652 грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: