Новини

Нардепи хочуть посилити конфіденційність викривачів корупції

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №3450 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо упорядкування окремих питань захисту викривачів» щодо посилення конфіденційності викривачів корупції.

Ухвалення відповідного рішення підтримали 254 народних депутати.

«Мета цього законопроєкту – посилити конфіденційність викривачів корупції. Ми пропонуємо упорядкувати дві норми в законодавстві. Перша з них стосується того, що на сьогодні всі державні органи зобов'язуються створювати захищені анонімні канали для повідомлень про корупцію від викривачів. Це довго, дорого та неефективно. За даними НАЗК, кількість суб'єктів, які мали би створити такі портали, – більше тисячі. Це ще й шалені бюджетні видатки. Тому в цьому законопроєкті ми пропонуємо створити Єдиний портал для викривачів корупції», – зазначила заступник голови Комітету ВР з питань антикорупційної політики Галина Янченко («Слуга народу»), презентуючи законопроєкт.

Вона уточнила, що такий Єдиний портал може бути створений без використання коштів із держбюджету: НАЗК провело переговори з міжнародними партнерами, які готові надати технічну допомогу.

«Ще однією пропозицією законопроєкту є покладення обов'язків захищати викривачів корупції саме на систему безоплатної правової допомоги, а також юристів. Тобто НАЗК просить зняти цю функцію із себе, адже у відповідному відділі працює лише чотири особи, які не можуть покривати потреби всієї країни», – додала Янченко.

Свіжі дописи

  • Новини

Чи вийде мармур із моди

Мармур століттями асоціювався з розкішшю, елегантністю та вишуканим смаком. Але у світі, де постійно з'являються… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

Стало відомо, скільки начальник Донецької ОВА Філашкін заробив за минулий рік

Східний Варіант дізнався, скільки начальник Донецької ОВА Вадим Філашкін заробив за минулий 2024 рік, а… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

З тимчасово окупованих територій та росії вдалося повернути ще сімох дітей

Україні вдалося повернути ще сімох українських дітей віком від 5 до 16 років з тимчасово… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

Умєров заявив, що Україна вже працює над альтернативними джерелами розвідданих

Україна ще не знає деталей щодо обмеження Сполученими Штатами Америки доступу до розвідувальних даних, тому… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

Сирський озвучив втрати російської армії у війні з початку року

Російсько-окупаційні війська зазнають значних втрат у повномасштабній війні проти України. Лише від початку 2025 року… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

Британія підписала угоду щодо постачання Україні безпілотників на $38 млн

Під час візиту до Вашингтона міністр Великої Британії Джон Гілі підписав контракти на загальну суму… Читати більше

Thursday March 6th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.