fbpx
Сьогодні 01/12/2020 22:24
15:34 04 Лис 2020

Рада прийняла за основу законопроєкт про посилення відповідальності за незаконне видобування корисних копалин

Фото: Рубрика

Верховна Рада України в середу, 4 листопада, прийняла за основу проект закону №3576 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за незаконне видобування корисних копалин". "За" проголосували 283 народних депутати.

Зазначається, що порушення встановлених правил охорони надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи довкілля, а також незаконне видобування корисних копалин місцевого значення у значному розмірі – караються штрафом від 8 500 до 13 600 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добутого і знарядь видобування.

Крім того від 25 500 до 34 000 гривень штрафу або обмеження/позбавлення волі до 5-ти років передбачається за незаконне видобування корисних копалин місцевого значення на понад 4 200 тисячі гривень або загальнодержавного – на понад 1 700 тисячі гривень.

Позбавлення волі від 3-х до 6-ти років передбачається за незаконне видобування корисних копалин місцевого значення на понад 10 000 гривень або загальнодержавного – на понад 4 200 тисячі гривень. Або якщо такі дії вчинені на об'єктах природно-заповідного фонду.

Позбавлення волі від 5-ти до 8-ми років передбачається за незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення на понад 10 тисяч гривень. Або якщо такі дії вчинені організованою групою, шляхом підпалу, вибуху, спричинили загибель людей, їхнє масове захворювання або інші тяжкі наслідки.

У проекті закону зазначається, що незаконне видобування корисних копалин вважається вчиненим у значному розмірі, якщо вартість незаконно видобутих корисних копалин у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Незаконне видобування корисних копалин вважається вчиненим у великому розмірі, якщо вартість незаконно видобутих корисних копалин у двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Незаконне видобування корисних копалин вважається вчиненим у особливо великому розмірі, якщо вартість незаконно видобутих корисних копалин у шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
Завантажити ще
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: